اجرای آزمایش استرس بارداری و بعد از آن در کنفرانس مادر، کودک و نوزاد

استرس مادر بسیاری از مشکلات است به نحوی که براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 96% از کل بیماریها با استرس تماس دارند. مدیران با استناد به وظایف حساس خود جزء کسانی هستند که بیشترین میزان استرس را در طول روز تجربه می کنند. زندگي مدرن، افزايش مطالبات در شغل، كاهش لحظه بودن كنار خانواده و… منجر به افزايش احساس استرس شده است. بعضي نشانه‌هاي استرس عبارتند از:

  • خواب بي‌كيفيت
  • مشكلات تمركزي
  • افزايش بدخلقي
  • افزايش مصرف كافئين، الكل و/يا نيكوتين
  • تپش قلب
  • احساس وجود يك گلوله در گلو يا شكم
  • خشكي دهان و لرزش خفيف دست‌ها
  • احساس مداوم اينكه كاري بايد انجام شود
  • مشكل شديد در ريلكسيشن

استرس می تواند تاثیرات متفاوتی بر روی بدن و کارکرد مغز داشته باشد. در حقیقت استرس از روش اثری که بر روی بدن می گذارد، منجر به کاهش عملکرد فرد می شود.
وجود استرس در دوران بارداری دلایل متعددی دارد، با اینحال سطح بالای استرس در مادر بصورت مستقیم و غیر مستقیم روی جنین تاثیر گذار است. به علاوه از طرف دیگر بروز علائم و دردهای جسمی ناشی از استرس و افسردگی بعد از زایمان نیز از شایع ترین اختلالاتی است که مادر در این دوران تجربه می کند.
آگاهی از سطح استرس در لحظه بارداری و بعد از آن می تواند این امکان را ممکن نماید تا فرد با بهره برداری از شیوه‌های کاهش استرس و یادگیری اعمال ضروری برای کسب آرامش، قدم‌های موثری برای رسیدن به سطح بالاتری از سلامت جسمی و روانی بردارد تا بتواند یکی از دوره‌های زیبای زندگی خود یعنی بارداری و بعد از آن را به بهترین شکل ممکن تجربه کند.

برای این منظور کلینیک مشاوره نی‌نی‌سایت برای نخستین بار در محل غرفه نی‌نی‌سایت واقع در کنفرانس مادر، کودک و نوزاد(22 الی25 شهریور ماه 96) اقدام به اجرای رایگان آزمایش استرس بارداری و بعد از آن می‌نماید.
نتیجه این آزمون فورا بعد از انجام آزمایش به شما تقدیم خواهد شد.

از نتایج این آزمون می توان به موارد پایین اشاره نمود:
1- تخمین درصد میزان توجه
2- تخمین درصد میزان ابتلا به اضطراب یا افسردگی
Three- تخمین درصد میزان ابتلا به مشکلات جسمی ناشی از استرس

ضروری به ذکر است این آزمون به وسیله کلینیک مشاوره نی‌نی‌سایت با مشارکت کارشناسان مرکز تخصصی توانمند‌سازی پارند (حاوی مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران) برای علاقمندان انجام می‌شود.

شما میتوانید همه روزه از ساعت 11 الی 16 در غرفه نی‌نی سایت از این آزمون استفاده نمایید.

کنفرانس بین المللی سالن 22 غرفه 7

دسته‌بندی‌ها: شیرخواران