پیشرو در کنترل بارداری: پردازشگر زیرپوستی و یک کنترل

ممانعت از بارداری ناخواسته یا درواقع امکان برنامه‌ریزی برای بارداری و بهره برداری از شیوه‌های متعدد برای حل این موضوع، یکی از دغدغه‌های مهم برای زوجین است، شیوه‌هایی که عده ای از آن‌ها پر زحمت بوده و کارایی ضروری را هم ندارند.
اکنون فکر کنید قادر باشید برای سال‌ها از این دغدغه نجات پیدا کنید و با پردازشگر کوچکی که زیرپوست شما کاشته می‌شود، بارداری را کنترل کنید. پردازشگر‌ای که با ابزار کنترل، روشن و خاموش می‌شود و مطمئن هم هست. مشابه فیلم‌های علمی تخیلی است؟ نه! این ابزار ممکن است به همین زودی برای استفاده در معرض همه قرار بگیرد.
مدت زیادی نمیگذرد که یک کمپانی بررسی در ایالت ماساچوست ابزاری برای ممانعت از بارداری ساخته که به زنان اجازه می‌دهد باروری خود را به راهی تازه کنترل کنند. این ابزار یک ریموت کوچک است که به زنان این امکان را می‌دهد تا کنترل میزان هورمون جلوگیری از بارداری را داشته باشند.
با توجه به یافته‌های بیل گیتس و همسرش ملیندا و کمپانی تولید کننده MicroCHIPS ، پردازشگر بی‌سیم کوچکی که درون بدن زنان قرار می‌گیرد، تا 16 سال به آن‌ها اجازه می‌دهد میزان لوونورژسترول را که یک هورمون موثر در ممانعت از بارداری است کنترل کرده و مانع از بارداری شوند.
رابرت فرا مدیرعامل این کمپانی در گفت‌وگو با بی.بی.سی مطرح کرده است: «توانایی روشن و خاموش کردن این ابزار یک فاکتور بطور کلی متقاعدکننده برای کسانی است که برای تشکیل خانواده خود برنامه‌ریزی دارند».
این پردازشگر یک و نیم سانتی در زیرپوست کفل، شکم یا بازوی بالایی قرار می‌گیرد و هر لحظه که خانمی آمادگی بارداری داشته باشد، به وسیله یک ریموت خاموش می‌شود. اصلا هم نگران نباشید، با توجه به گفته رابرت فرا، تماس با این ابزار تنها باید در فاصله رابطه پوستی میسر باشد و کسی از راه دور قادر به کنترل آن نخواهد بود.

این پردازشگر کوچک هم‌اکنون در مراحل آزمایشی است و تیم مطالعه کننده در حال کار روی بالا بردن امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده از آن است.
با توجه به گفته‌های کمپانی تولید کننده، اگر تست‌های بالینی این پردازشگر در ایالات‌متحده آمریکا موفقیت‌آمیز باشد، این اختراع در سال 2018 قابل‌ارائه گسترده خواهد بود. این پردازشگر در آتی‌ای نزدیک برای تائید به سازمان غذا و داروی آمریکا FDA ارائه خواهد شد.

دسته‌بندی‌ها: بارداری