اگر تتو یا پیرسینگ دارید بخوانید

  چند سالی می‎‌شود که تتو کردن و پیرسینگ، همان اضافه کردن نگین و حلقه به عضو های مختلف بدن، حسابی مد شده و خانم‌های فراوانی سراغش می‌روند. با اینحال وقتی که پای بارداری و مادر شدن وسط می‌آید پرسش‌هایی هم پیش می‌آید که دانستن جوابشان به تصمیم‌گیری درست یاری مینماید. این شما و این پنج پرسش و جواب!

پرسش اول: آیا شکل تتوی من بعد از بارداری عوض می‌شود؟
هر لحظه که پوست شما کش بیاید، شکل تتوی روی بدنتان هم تغییر می‌کند. از آنجایی که بیشترین کش‌آمدگی سطح پوست در بارداری، روی شکم، سینه‌ها و ران اتفاق می‌افتد، کم‌رنگ یا بد شکل شدن تتوهای روی این فضاهای، عادی است. نکته بعدی که دلیل کم‌رنگ شدن تتوها می‌شود خطوطی است که روی بدن زنان باردار ایجاد می‌شود. در کمال تاسف با بهره برداری از مرطوب کننده هم نمی‌توان حریف تاثیر این خطوط شد. از این جهت اگر بعد از بارداری پوست‌تان به موقعیت عادی برگشت که چه بهتر. با اینحال اگر اینطور نشد میتوانید برای بازسازی مجدد تتو مراجعه کنید یا از کارشناس پوست وقت بگیرید و کل تتو را پاک کنید.
 

پرسش دوم: آیا باید پیرسینگ‌هایم را دربیاورم؟
ممکن است امن‌ترین پیرسینگ شما، گوش‌هایتان باشد. با اینحال امکان دارد پیرسینگ بقیه نقاط بدن با گذشت لحظه و بالا رفتن وزن و تغییر شکل بدن در بارداری، احساس خوبی به شما ندهد و خودتان بخواهید که آن‌ها را خارج کنید یا حداقل سایزشان را بزرگتر کنید. به خاطر داشته باشید داشتن پیرسینگ بینی یا زبان در صورتی که نیاز به بیهوشی پیدا کنید، می‌تواند برای شما علاقه مندان خطرناک باشد. زنانی که سزارین می‌شوند هم باید تمام پیرسینگ‌ها، از نمونه گوشواره‌هایشان را دربیاورند.
 

پرسش سوم: می‌توانم در دوران بارداری‌ام تتو کنم؟
به خاطر داشته باشید هر چیزی که شامل فرو رفتن سوزن در بدنتان شود، از نمونه تتو کردن، ریسک ابتلا به عفونت را در شما گسترش می‌دهد. ضمن اینکه اگر در طول دوران بارداری تتو کنید، به خاطر کش‌آمدگی پوست‌تان، بعد از زایمان شکل متفاوتی از تتو را روی پوست‌تان خواهید دید که شباهتی به آنچه قبلا انجام داده‌اید، ندارد! از این جهت خوب است در 9 ماه بارداری قید تتو کردن را بزنید.

پرسش چهارم: درست است که اگر روی کمرم تتو داشته باشم نمی‌توانم بی‌حسی موضعی بگیرم؟
بی‌حسی موضعی، همان وضعیتی است که از کمر به پایین بی‌حس می‌شود تا روش زایمان برای مادران ساده تر شود. با اینحال معمولا زنانی که قبلا روی کمرشان تتو کرده‌اند، نمی‌توانند از بی‌حسی موضعی بهره ببرند چون امکان دارد بعد از فرو رفتن سوزن به پوست، رنگدانه‌های تتو وارد نخاع شود و مشکلاتی بوجود بیاورد. از این جهت حتما قبل از بی‌حسی این نکته را به پزشک‌تان یادآوری کنید. ایشان اگر صلاح بداند و نقطه‌ای بدون رنگدانه بیابد، خودش دست به کار می‌شود.

پرسش پنجم: چه نکات مهمی پیرامون پیرسینگ سینه می باشد؟
به خاطر داشته باشید با داشتن پیرسینگ سینه مشکلی برای قدرت شیردهی‌تان ایجاد نمی‌شود، تنها باید حتما طی مدت شیردهی پیرسینگ را خارج کنید تا خدای نکرده وارد دهان بچه نشود.

دسته‌بندی‌ها: بارداری