با این غذاها فرزندتان عاشق تخم‌مرغ می‌شود

بسیاری از کودکان به دلایل مختلف از خوردن تخم‌مرغ طفره می‌روند و به این ماده غذایی مفید روی خوش نشان نمی‌دهند. اگر فرزند شما هم از تخم‌مرغ و مشتقات آن گریزان است با پختن این غذاهای جالب و خوشمزه ایشان را درمقایسه با خوردن تخم‌مرغ بیشتر ترغیب کنید.

نیمروی عاشقانه برای فرزند دلبندتان

درصورتی‌که می‌خواهید یک نیمروی خوش‌قیافه و دارای اختلاف برای صبحانه یا عصرانه فرزندتان تهیه کنید توصیه می‌کنیم که این شیوه ساده و کاربردی را حتماً امتحان کنید.

مواد ضروری :

1 برش نان آزمایش سفید بزرگ
2 قاشق روغن‌زیتون یا روغن ویژه سرخ‌کردنی
1 عدد تخم‌مرغ

طرز تهیه:

– نان آزمایش را بردارید و مرکز آن را به شکل یک قلب برش برنید. خوب است از کارد تیزی استفاده کنید تا نان ساده تر برش بخورد.
– یک ماهیتابه متوسط با کف نچسب بردارید و داخل آن روغن را حرارت دهید. سپس نان آزمایش را داخل ماهیتابه قرار داده و اجازه دهید با حرارت ملایم تقریبا 5 دقیقه کمی سرخ شود و رنگ آن تغییر کند. بعداز اینکه رنگ یک سمت آن طلایی شد آن را برگردانید تا سمت دیگر نان هم برشته شود.
– تخم‌مرغ را بشکنید و در مرکز نان داخل حفره قلبی شکل بریزید. درواقع از نان به نوعی قالب تخم‌مرغ استفاده می‌کنید. اجازه دهید نیمروی شما به‌اصطلاح خودش را بگیرد و سفیده آن پخته شود. سپس با دقت آن را برگردانید تا سمت دیگر هم خودش را بگیرد. نیمرو را با نمک و فلفل خوشمزه‌تر کنید و در داخل یک ظرف رنگی دلچسب به‌سرعت سرو کنید.
توصیه دیگر: میتوانید از فرزندتان بخواهید که شکل قالب دلخواهش را روی نان آزمایش ایجاد کند. سپس نیمرو را داخل این نان تکمیل کنید. به‌این‌ترتیب کودک با هم کاری در پخت نیمرو و تولید آن، درمقایسه با خوردنش بیشتر ترغیب می‌شود.

سوسیس تخم‌مرغ کودکانه

 

این صبحانه جزو غذاهایی است که کودک بدغذای شما را به تخم‌مرغ علاقه‌مند می‌کند. با این وجود نکته مهم اینجاست که به دلیل داشتن سوسیس خوب است هرازچندگاهی آن را به رژیم غذایی کودک اضافه کنید و آن را در برنامه غذایی معمول کودک جای ندهید. به‌هرحال گزینه خوشمزه‌ای است که می‌تواند جایزه خوبی باشد! این صبحانه به‌سرعت داخل ماکروویو تکمیل می‌شود و برای مادران پرمشغله گزینه مناسبی است.

مواد ضروری:

2 عدد تخم‌مرغ زده‌شده
2 قاشق سوپ‌خوری شیر
2 قاشق سوپ‌خوری سوسیس پخته‌شده و خردشده
1 قاشق سوپ‌خوری پنیر چدار رنده شده

طرز تهیه:

– تخم‌مرغ و شیر را باهم مخلوط کرده و به هم بزنید. سپس سوسیس‌ها را اضافه کنید.
– این مخلوط را در ظرف مورد نظرتان بریزید. ماکروویو را بر روی درجه پخت غذا تنظیم کرده و اجازه دهید تا تخم‌مرغ خودش را بطور کلیً بگیرد و پخته شود.
– سپس ظرف را از ماکروویو بیرون آورده و پنیر چدار رنده شده را روی آن بریزید. از نوً داخل ماکروویو بگذارید تا پنیر بطور کلیً آب شود. سپس ظرف را خارج کرده، به میزان دلخواه نمک اضافه و به‌سرعت سرو کنید.

نکته مهم:

– حواستان باشد که تخم‌مرغ داخل ماکروویو بیش‌ازحد نپزد. تحت این شرایط امکان دارد تخم‌مرغ طعم مطلوب غذا را از بین می‌برد.

– درجه حرارت ابزار‌های مختلف دارای اختلاف است. ازاین‌رو برای تنظیم درجه حرارت خوب دفترچه راهنما را با دقت مطالعه کنید.

– در صورت دلخواه این غذا را روی نان قرار داده و سپس با تکه‌های برش خورده نان تزئین کنید.

تخم‌مرغ پخته با چوب شور

مواد ضروری:

three عدد تخم‌مرغ بطور کلیً پخته و پوست گرفته‌شده
three عدد چوب‌شور
یک‌چهارم پیمانه سس ماست و شوید
کالباس، هویج و خیار خردشده برای تزئین
نمک و فلفل به میزان دلخواه

طرز تهیه:

– در انتهای تخم‌مرغ با کارد تیز یک علامت ضربدر بوجود بیاورید و سپس چوب‌شور را داخل این شیار فروببرید.
–  ماست چکیده را با مقدار بسیار کمی شوید جدید خردشده مخلوط کرده و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید تا سس ماست و شوید شما تکمیل شود.
– مقدار کمی از این سس را در بالای تخم‌مرغ قرار داده و به کمک کالباس، هویج و خیار خردشده آن را تزئین کنید. میتوانید در تزئین تخم‌مرغ از کودکان هم کمک بگیرید.

    دسته‌بندی‌ها: تغذیه