بعد از به دنیا آمدنش، خواب با چشم‌هایتان خداحافظی کرده است؟

نی نی سایت: اگر هر شب تا صبح خواب به چشمتان نمی‌آید از بس که فرزندتان بیدار می‌شود و گریه می‌کند، یقینا کاری را اشتباه انجام می‌دهید. پنج شیوه پایین به کمک بچه‌هایی می‌آید که جدید به دنیا آمده‌اند و هنوز راه نیفتاده‌اند. بین خودمان باشد با اینحال خواب را به چشم شما هم بر‌می‌گرداند!
تخت خواب متحرک نشوید
سه ماه اول بعد از تولد نوزاد، معمولا پدر و مادر هر کاری می‌کنند که گریه‌ی بچه بند بیاید. بغل کردن و تکان دادن ایشان هم ساده‌ترین راه به ذهن خطور میکند با اینحال یک ایراد بزرگ دارد. آن هم این است که نیمه شب، هر بار که نوزاد از خواب بیدار شود والدین هم باید بلند شوند، ایشان را بغل بگیرند و راه بروند. خوب است بچه را در تختش بگذارید و اجازه دهید بخوابد. امکان دارد ابتدا گریه کند با اینحال کم‌کم عادت می‌کند و خودش به خواب می‌رود.
در زمان حرکت چرت نزند!
نوزادان زیاد چرت می‌زنند و معمولا هم این موضوع خیلی سریع می‌افتد. سعی کنید نگذارید چرت زدنشان روی ننو یا داخل صندلی ماشین اتفاق بیفتد چون این اوضاع هم دلیل می‌شوند بچه در صورتی راحت بخوابد که در حال حرکت یا تکان خوردن باشد.

در بیشتر مواقع قبل از خواب شیر ندهید
شیر دادن به نوزاد فورا قبل از اینکه به خواب بروند بسیار معمولی به ذهن خطور میکند با اینحال خوب است این کار را در بیشتر مواقع انجام ندهید چون فرزندتان عادت می‌کند تا شیر نخورده به خواب نرود. بعد هم هر بار که نیمه شب از خواب بپرد تا به ایشان شیر ندهید خوابش نمی‌برد. سعی کنید بین لحظه شیر دادن و خواباندن فرزندتان کمی فاصله بیندازید.
حرفه‌ای برخورد کنید
دو شیوه برای خواباندن بچه‌ها می باشد. اولی این است که موقع خواب آن‌ها را داخل تختشان بگذارید و با اینکه حواستان به ایشان هست از اتاق خارج یا از ایشان دور شوید. در این موقعیت ایشان آنقدر گریه می‌کند تا خوابش ببرد. شیوه دوم با اینحال تدریجی است و به این صورت است که به مدت سه شب، پنج دقیقه یکدفعه به اتاق نوزاد سر می‌زنید تا بالاخره خوابش ببرد. بعد، این مدت لحظه را به ده دقیقه گسترش می‌دهید و این کار را تا جایی ادامه می‌دهید که فرزندتان آرام کردن خودش را یاد بگیرد و تنها بخوابد. به خاطر داشته باشید هر بار که وارد اتاق می‌شوید نباید ایشان را نوازش کنید یا با ایشان تماس چشمی بر‌قرار کنید. تنها مطمئن شوید که ایشان شما را دیده و متوجه حضورتان شده است.

بگذارید کمی سر و صدا کند
با شنیدن کوچکترین صدایی که نوزاد از خودش در می‌آورد دوان دوان به طرفش نروید. بگذارید هر بار که از خواب بیدار می‌شود، مجددا تلاش کند تا به خواب برود. اگر نیمه شب‌ها با شنیدن کوچکترین صدایی که نوزاد تولید می‌کند بالای سرش حاضر شوید دست کمی از هیولایی که خواب را از سرش می‌پراند و ایشان را بد راه می‌کند پیدا نمی‌کنید! به توجه به این در بیشتر مواقع حواستان به ایشان باشد و مراقبش باشید.

دسته‌بندی‌ها: شیرخواران