رابطه شما و همسرتان بعد از بچه دار شدن به چه نحو خواهد بود؟

“ساوانا گوتری” مجری برنامه At present Present که از شبکه “ان بی سی” پخش می‌‌‌شود، بعد از مرخصی زایمان به سر‌‌‌کار برگشته و در باب تغییر و تحولاتی که پسرشان”ویل” در زندگی ایشان و همسرش ایجاد کرده صحبت کرده است. ایشان در برنامه آخرینش به موضوع‌‌‌ای پرداخت که کمتر پدر و مادری مایلند راجع به آن حرف بزنند: رابطه‌‌‌شان بعد از آمدن کودک. در اینجا به نقل‌‌‌قول‌‌‌هایی از ایشان می‌پردازیم:
تا آن‌‌‌جایی که من فهمیدم، وقتی بچه به دنیا آمد دیگر هیچ‌چیز در رابطه یک زن و شوهر مانند سابق نخواهد شد.
گرچه این حقیقت نسبتا واضحی است با اینحال نمی‌دانم چرا آدم‌های باتجربه وقتی می‌‌‌خواهند زوج‌‌‌های جوانی را که منتظر به دنیا آمدن کودکشان هستند نصیحت کنند از این مسئله خیلی سرسری می‌گذرند و شرح فراوانی نمی‌دهند مانند وقتی که در باب درد زایمان می‌خواهند شرح بدهند. با این وجود این مسئله ممکن است قابل فهم باشد. با اینحال به هر حال حقیقت تلخ این است که بچه‌ها با همه خوب بودنشان رابطه یک زن و شوهر را کلا تغییر ماهیت می‌‌‌دهند.

نمونه دو‌‌‌تایی بیرون رفتن‌‌‌ها عوض می‌‌‌شود

قبل از به دنیا آمدن فرزندم من و همسرم وقتی رستوران می‌رفتیم قبل از شام کلی وقت صرف می‌‌‌کردیم و سر میز کلی حرف جور‌‌‌واجور می‌زدیم و نوشیدنی می‌‌‌نوشیدیم و جدید بعد از یکی دو ساعت شاممان را سفارش می‌‌‌دادیم. با این وجود الان دیگر مگر می‌‌‌شود؟ یک پرستار بچه برای هر دقیقه‌‌‌ای که روی مبل ما لم داده تا مواظب کودکمان باشد وقتی خواب است دارد از ما پول می‌‌‌گیرد. این ایام دیگر اگر رستورانی جا برای نشستن نداشت منتظر نمی‌شویم و با سرعت هرچه تمام‌‌‌تر در جستجوی یک رستوران دیگر می‌رویم. گاهی حتی کار به آنجا می‌‌‌کشد که یک ساندویچ سرپایی وسط خیابان می‌شود شام دوتایی و رمانتیک ما دو نفر.

به هر میزان حرص دارید سر همدیگر خالی می‌کنید

طی ماه‌‌‌های اول آن‌قدر بی‌‌‌خوابی کشیده بودم که گاهی روز و شب را گم می‌کردم. این دلیل می‌‌‌شد که در بیشتر مواقع عصبانی باشم و چه کسی دم دست‌تر و حاضر و تکمیل‌تر از شوهر برای خالی کردن عصبانیت؟ با این وجود گفتن این موضوع در اینجا لازم است که ایشان هم چند باری از خجالت من در آمد و پرخاشگری‌‌‌های من را بی‌‌‌پاسخ نگذاشت.

یاد می‌‌‌گیرید قدر محبت‌های کوچک دیگران را بدانید

قبلا فکر می‌‌‌کردم همسرم برای اینکه عشقش را به من نشان بدهد باید یک کار خارق‌‌‌العاده بکند با این وجود داشتن بچه این دید من را تغییر داد. اکنون اگر همسرم مثلا توصیه کند سر راه شام بگیرد و بیاورد خانه از خوشحالی اشک شوق می‌ریزم. اگر هم که بخواهد به جای من بچه را حمام کند آن‌وقت دیگر انگار بال درآورده‌‌‌ام.

همدیگر را بیشتر کشف می‌کنید

بله، بچه‌‌‌دار شدن، زندگی مرتب و روی برنامه‌‌‌ریزی ما را کلا به هم ریخت با اینحال از جهت دیگر هم ما را بر آن داشت تا ورژن تازه ای از خودمان را بروز بدهیم. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم همسرم بتواند نقش یک پدر را ایفا کند با اینحال این ایام وقتی ایشان را در حال خواندن قصه “خرگوش کوچولو” برای کودکمان می‌‌‌بینم و یا وقتی می‌‌‌بینم دارند دوتایی یواشکی مردانه دست دادن را تمرین می‌‌‌کنند قلبم ذوب می‌شود و مجددا عاشق همسرم می‌‌‌شوم.

 

دسته‌بندی‌ها: بارداری