فاصله بارداری کمتر از 18 ماه ممنوع!

بررسی ها واپسین نشان می‌دهد که بارداری مجدد کمتر از ۱۸ ماه بعد از زایمان می‌تواند منجر به بالا رفتن هشدار زایمان زودهنگام گردد.
دکتر امیلی دی فرانکو محقق و استاد دانشگاه سینسیناتی در این خصوص بیان می کند بارزترین خطرات زایمان رابطه مستقیمی دارند با بارداری‌های پیاپی بافاصله زمانی کم.

طی تحقیقی که دکتر دی فرانکو در دپارتمان سلامت کودک ایالت اوهایو انجام داد با بررسی سوابق ۴۵۴۷۱۶ مورد زایمان مادرانی که حداقل دو زایمان در طول شش سال داشتند به این نتیجه رسید زنانی که اقدام به تلاش مجدد برای بارداری در همان سال تولد می‌کنند دو برابر بیشتر در معرض زایمان قبل از موعد (قبل از هفته ۳۹ بارداری) قرار دارند. نتیجه بررسی ها دکتر دی فرانکو که در ژورنال بین‌المللی زنان و زایمان پخش گشت به این نکته اشاره دارد که یک وقفه ۱۸ ماهه از زایمان تا بارداری مجدد، هشدار زایمان زودهنگام را کاهش می‌دهد.

دکتر فرانسیس چانگ کارشناس زنان و زایمان در بیمارستان Good Samaritan در لس‌آنجلس اعتقاد دارد زایمان زودهنگام، هشدار ابتلا به مرگ نوزاد را در چهار هفته اول زندگی گسترش می‌دهد، این خطرات شامل نارسایی در افزایش ریه و ارگان‌ها می‌باشند، به نظر دکتر چانگ خوب است تا با بررسی همه‌جانبه، جلوی تمام خاطرات ممکن گرفته شود.

دکتر چانگ تأکید می‌کند وقتی که جنین در رحم شکل می‌گیرد شمارش ایام از ارزش بالایی برخوردارند از آنجاییکه لحظه نگهداری یک نوزاد ۳۸ هفته و ۶ روزه با یک نوزاد ۳۹ هفته‌ای در واحد ویژه مراقبت‌های نوزادان دارای اختلاف است.

بر طبق گزارش مراکز کنترل و جلوگیری بیماری‌ها، یکی از هر هشت نوزاد متولدشده در ایالات‌متحده قبل از هفته سی و هفتم بارداری متولد می‌شود.

دکتر چانگ اذعان می‌کند زوج‌هایی که تصمیم به بارداری مجدد دارند می‌بایست عوامل متعددی را لحاظ کرده و سنجیده رفتار کنند.

غیر از فاصله زمانی بین بارداری‌ها عوامل دیگری مانند مصرف سیگار، سن و اوضاع مالی و سود نیز بر هشدار زایمان زودرس تأثیرگذار می‌باشند.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه