تولیدات ارگانیک ، اصلی ترین عامل در تغذیه ی سالم خانواده

نی نی سایت: در این چند سال واپسین و با شیوع موجی از انواع بیماری‌ها در بین مردم، بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران علم پزشکی و کشاورزی ادعا کردند استفاده زیاد از مواد هورمونی، کود‌ها، سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی برای مبارزه با حشرات، آفت‌ها و بیماری‌‌‌ها عامل بروز بسیاری از این بیماری‌ها در مردم است. با توجه به‌این موثر‌ترین راه تغذیه سالم و جلوگیری از مواد غذایی، میوه‌ها و سبزیجات آلوده با این مواد و سموم، مصرف تولیدات اُرگانیک است. با این وجود این به این معنی نیست که مواد غیر ارگانیک بطور کلی مضر هستند و نباید آنها را مصرف کرد چون به هر حال  بدن ما باید با مصرف میوه و سبزیجات فراوان ویتامین‌های لازم خود را تأمین کند. با اینحال خوب است که برای تغذیه سالم‌تر، از تولیدات اُرگانیک استفاده کنید چون حاوی این  5 خصوصیت‌ مهم هستند :
1- مواد غذایی اُرگانیک حاوی ویتامین‌ها، آنتی‌اُکسیدان‌ها و اسید‌های چرب ضروری بیشتری درمقایسه با مواد غیر اُرگانیک هستند. بررسی ها تازه هم نشان می‌دهد که ترکیبات نامناسب و مضری مانند فلزات سنگین و باقیمانده‌های آفت‌کش‌ها در تولیدات ارگانیک به میزان بسیار کمتری وجود دارند.
2- میزان ویتامین C، کلسیم، منیزیم، آهن و فسفر در این تولیدات بیشتر است و به علاوه از طرف دیگر میزان 50 درصد آنتی‌اکسیدان فِنولیک بیشتری درمقایسه با تولیدات غیر اُرگانیک دارد. چون کود‌های حیوانی و آلی استفاده شده در کشاورزی اُرگانیک تولید آنها را گسترش می‌دهد با اینحال آفت‌کش‌های مصنوعی دلیل کاهش تولید آنها می‌شود.
Three- این تولیدات به میزان بسیار کمتری سم دارند، بقایای آفت‌کش‌های آلی در آنها بسیار کم است و مواد افزودنی ندارند.

 

Four- این تولیدات بعد از برداشت در مدت لحظه مقداری به دست کاربر می‌رسد و جدید‌تر است. از آنجاییکه در آن، از مواد نگهدارنده ی شیمیایی استفاده نمی شود 
5- تولید‌کنندگان این تولیدات از استادندارد‌های ویژه و سخت‌گیرانه‌ای پیروی می‌کنند با توجه به‌این احتمال آلوده شدن این تولیدات به مواد شیمیایی و سمی به کم‌ترین میزان می‌رسد.
6- گواهی‌نامه‌های تولیدات اُرگانیک درواقع بیمه‌هایی هستند که نشان می‌دهند در تولید این تولیدات از مواد شیمیایی و سمی استفاده نشده است.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه