نکات حیاتی پیرامون رفت‌وآمد در دوران بارداری

اگر در دوران بارداری به سر می‌برید احتمالا خودمراقبتی‌های لازم در این دوران به یکی از دغدغه‌‌های اصلی شما مبدل شده است. قصد نداریم بسیار نگران‌تان کنیم، با اینحال باید بدانید که زنان در لحظه بارداری وارد مرحله پرخطری می‌شوند. بخش مهمی از این خطرها به وقت‌های خروج شما از خانه و نحوه رفت‌وآمد‌تان در شهر برمی‌گردد. در دوران بارداری آسیب‌پذیری شما به بالا‌ترین حد خود می‌رسد و بهره برداری از وسائط حمل‌ونقل عمومی، مانند مترو و اتوبوس، به دلیل ازدحام زیاد آنها پیش نهاد نمی‌شود.
این ایام حمل‌ونقل در کلان‌شهرها دستخوش تغییراتی شده‌ است که می‌تواند به حفظ سلامت شما در حساس‌ترین دوران زندگی‌تان یاری برساند. سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل -که در ایران با تاکسی آنلاین اسنپ روی کار آمدند- از نمونه قابلیت ها زندگی مدرن هستند که بهره برداری از آنها به مردم آسیب‌پذیر (مانند سالمندان، معلولان و مردم کم‌توان) جامعه پیش نهاد می‌شود. از آنجایی که این سامانه‌ها هزینه‌های تاکسی دربست را کاهش داده‌اند میتوانید با بهره برداری از آنها در دوران بارداری خود حمل‌ونقلی با کیفیت مطلوب، ایمن و ارزان را تجربه کنید.

چرا نباید در لحظه بارداری رانندگی کرد؟

پرسش بسیاری از خانم‌های باردار این است که آیا مجاز به رانندگی در دوران بارداری هستند یا نه. خانم‌هایی که بارداری طبیعی و استقامت را پشت سر می‌گذارند قادر اند -ضمن توجه به احتیاط‌های ضروری- به انجام امور هر روزه خود بپردازند، با اینحال با توجه به پیش نهاد پزشکان خوب است در سه‌ ماه آخر بارداری از رانندگی پرهیز کنند. در دوران بارداری و به طرز ویژه در سه ‌ماه پایانی این دوران، تفاوت فیزیولوژیک بدن به حدی می‌رسد که رانندگی را به کاری پُرخطر بدل تولید میکند.
عدم تمرکز کافی: در سه ماه آخر بارداری دمای بدن بالا می‌رود و به تبع آن دچار رخوت و خستگی بسیار خواهید شد و تمرکز کافی را برای رانندگی نخواهید داشت.
بی‌ تحرکی: علی‌رغم آنکه مسافرت با خودرو بهترین شیوه برای حمل‌ونقل فرد باردار است، رانندگی دلیل می‌شود پاهای شما برای ساعات طولانی ثابت بماند و هشدار ورم آن بر اثر بی‌ تحرکی گسترش یابد. از اینرو پیش نهاد می‌شود اگر باردار هستید رانندگی نکنید تا قادر باشید ساده تر بنشینید و پاهایتان را به تناوب جابه‌جا کنید.
مشکلات گوارشی: اکثر زنان در ماه‌های آخر بارداری به یبوست مبتلا می‌شوند که رانندگی می‌تواند این عارضه را شدت بخشد.
کمردرد: اگر سابقه کمردرد دارید باید بدانید که رانندگی طولانی‌مدت در دوران بارداری به کمر شما آسیب شدیدی می‌رساند.
تهوع: در صورت ابتلا به تهوع و سرگیجه در دوران بارداری خوب است دور رانندگی را خط بکشید. چراکه امکان دارد همزمانی رانندگی و تهوع برای‌تان سخت‌ساز شود.

زنان باردار چگونه باید در خودرو بنشینند؟

بهره برداری از تاکسی آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که محیط کافی برای نشستن راحت در خودرو داشته باشید. پیشتر نکاتی را بررسی خواهیم کرد که با رعایت آن‌ها قادر باشید در طول مسافرت با تاکسی‌ آنلاین ضامن سلامت خود و جنین‌تان باشید.
نحوه تنظیم صندلی: اگر تصمیم گرفتید روی صندلی جلو (کمک راننده) بنشینید صندلی‌تان را تا حد ممکن عقب دهید که در صورت ترمزهای ناگهانی بیشترین فاصله را از داشبورت داشته باشید. در صورتی که روی صندلی عقب نشستید سمت راست (درست پشت صندلی راننده) بنشینید و از همراهتان بخواهید صندلی راننده را تا حد ممکن جلو بکشد که بیشترین فاصله را از صندلی جلویی خود داشته باشید.
نحوه بستن کمربند: باور غلطی می باشد که زنان باردار را در بستن کمربند ایمنی دچار تردید می‌‌کند. اغلب چنین تصور می‌شود که کمربند ایمنی به شکم فشار می‌آورد. در صورت بارداری باید درمقایسه با بستن کمربند ایمنی حساسیت بیشتری به خرج دهید، چراکه مسئولیت سلامت جنین‌‌تان نیز با شماست. کمربند ایمنی را از مرکز قفسه سینه به پایین شکم بکشید. دقت کنید قسمت بالای کمربند نباید روی گردن یا پایین بازو قرار بگیرد و راه نفس کشیدن‌تان را مسدود کند، یا شل بسته شود. در آخر اگر نگران فشار ممکن کمربند ایمنی به پایین شکم‌تان هستید میتوانید از یک بالشتک بین کمربند و شکم‌ خود تحت نام حائل استفاده کنید.


نحوه نشستن: از اساسی ترین نکاتی که باید در زمان مسافرت با خودرو در دوران بارداری به آن توجه داشته باشید نحوه نشستن و تکان دادن و چرخاندن دست‌ها و پاهای‌تان است. سعی کنید طوری روی صندلی خودرو بنشینید که کمترین فشار به شکم‌تان وارد شود. روی شکم خود خم نشوید و پاهایتان را تا جایی که فضا دارید صاف قرار دهید. در صورت طولانی بودن مسیر میتوانید تقاضای توقف از راننده کنید و چند لحظه‌ راه بروید. در مسافرت با اسنپ امکان توقف در مسیر می باشد، کفایت می کند گزینه مرتبط به آن را انتخاب کنید تا مازاد کرایه شما محاسبه شود.
خوردن و آشامیدن در طول مسیر: خوب است در هر مسافرت آب، میوه و آجیل خام همراه‌تان باشد تا مجبور به تحمل تشنگی یا گرسنگی نشوید.

کدام خدمات تاکسی آنلاین خوب بارداران است؟

در صورت بارداری میتوانید سفرهای درون‌شهری خود را با اسنپ به انجام برسانید. اسنپ امروز تحت نام نخستین و عظیم ترین سامانه هوشمند حمل‌ونقل در ایران شهرت دارد که در پنج شهر تهران، کرج، اصفهان، شیراز و مشهد اکتیو است. اگر ساکن تهران هستید توصیه می‌شود از خدمات اسنپ‌رُز یا اسنپ‌پلاس برای حمل‌ونقل خود استفاده کنید. یکی از موارد ضروری رفت‌وآمد شما در بارداری به قرار‌های ماهانه و هفتگی با پزشک کارشناس‌تان برمی‌گردد. معاینات دوران بارداری در ۶ ماه اول به روش ماهی یکبار، در ماه‌های هفتم و هشتم هر ۱۵ روز یکبار و در ماه نهم هفته‌ای یکدفعه اجرا میشود. اسنپ‌رُز خدمات مخصوص بانوان و خانواده با هم‌راهی یک راننده خانم است. از اینرو میتوانید راننده را از موقعیت بارداری خود مطلع سازید تا با احتیاط ضروری شما را به مقصد مورد نظر برساند. در صورتی که تا این لحظه از خدمات اسنپ استفاده نکرده‌اید میتوانید با کد تخفیف ۱۵هزار تومانی ninisite رایگان مسافرت کنید.

 

دسته‌بندی‌ها: تغذیه