نکات مهم برای انتخاب بهترین صندلی ماشین و کالسکه

نی نی سایت: کالسکه و صندلی ماشین از اقلام مهم سیسمونی هستند که کاربری فراوانی هم دارند. زمان انتخاب و خرید این تولیدات به نکات پایین توجه داشته باشید:
۱- تولیدات باید تولید یک کمپانی داخلی یا خارجی مشهور باشند.
2- استاندارد بودن کالا هم از اساسی ترین نکات در انتخاب شما است، چون مطمئن می‌شوید که کالا از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
Three- کالا باید راهنمای مصرف‌کننده داشته باشد تا از شیوه صحیح بهره برداری از آن و یا محدودیت‌ها آگاه شوید.
Four- خوب است که کالا مطابق با سبک و محیط زندگی شما نیز باشد، مثلا اگر اهل ورزش و پیاده‌روی هستید و در شهری مانند تهران که بدون رمپ و پیاده‌رو‌های خوب است زندگی می‌کنید، کالسکه کم‌حجم‌تر و سبک‌تر با چرخ‌های بزرگتر و نرم بیشتر خوب شماست. مساحت منزل، حجم آسانسور، آب و هوای محل سکونت و موقعیت خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها می‌تواند در انتخاب ما موثر باشند.
نکات مرتبط به کالسکه:
· پارچه کالسکه باید بی‌بو، حاوی رنگ ثابت، نرم و راحت و مقاوم در مقابل اشعه آفتاب و رطوبت باشد.
· ترمز چرخ‌های عقب کالسکه باید تمام و کمال و صحیح از حرکت کالسکه جلوگیری نموده و مانع از سر خوردن و حرکت در سراشیبی‌ها شود. ترمزها باید به طرز همزمان هر دو چرخ عقب کالسکه را قفل کنند تا از چرخش و وارونگی کالسکه در سراشیبی جلوگیری شود.
· داشتن کمربند با پنج نقطه مهار ایمنی یکی از اساسی ترین موارد است. این کمربند‌ها از هرگونه حرکت خطرناک کودک و خارج شدن ایشان از کالسکه جلوگیری می‌کنند.
· اخطار: هیچ گاه کالسکه کودک را رها نکنید و در موقع توقف حتما چرخ‌های عقب آن را قفل کنید.
· چرخ‌های جلو باید حاوی قفل چرخش باشند تا در سطوح ناهموار یا خاکی و شنی قادر باشید چرخ‌|های جلو را به حالت ثابت درآورده تا کالسکه حرکت راحت و مستقیمی داشته باشد.
· نشیمن کالسکه باید بدون سطوح و لبه‌های تیز و پلاستیک‌های برنده و خطرناک در نزدیکی کودک باشد.
· اسکلت یا بدنه کالسکه باید بطور کلی مستحکم و حاوی بست‌ها و اتصال‌های سالم و مقاوم باشد تا در اثر فشار و ضربه‌های معمول آسیب ندیده و خطری متوجه کودک نشود.

توصیه‌ها:
– صندلی کالسکه نوزاد باید با توانایی خواب کامل باشد.
– چرخ‌های بزرگ کالسکه در سطوح ناهموار و پرفراز و نشیب اجرای مناسب تری دارند.
– کالسکه‌هایی که برای تغییر سمت نشیمن کودک حاوی صندلی های ۲ یا چند جهته هستند خوب‌ترند.
– وزن خود کالسکه نکته مهمی در انتخاب آن می‌باشد. خصوصا اگر کالسکه بیشتر به وسیله مادر استفاده می‌شود.
– کالسکه‌هایی که راحت باز و بسته می‌شوند، برای والدین کاربردی‌تر هستند.
نکات مرتبط به کریر:
· فوم یا اسفنج کریر که در پایین پارچه کریر‌ها است و معمولا به نگاه سطحی و ظاهری قابل مشاهده نیست، باید حاوی استاندارد‌های ضروری برای جلوگیری از ضربات ممکن به سر و بدن نوزاد بوده و به اندازه کافی نرم و ضخیم باشد.
· بدنه آن باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد تا در ضربات شدید خورد یا شکسته نشود. بدنه ضعیف و صدمه پذیر می‌تواند هشدار بزرگی در تصادف‌ها ایجاد کند و آسیب‌زا باشد.
· لحظه بهره برداری از کریر بر روی کالسکه، باید آن را با قفل یا بست ویژه بر روی کالسکه نصب کنید تا از هشدار‌های ممکن جلوگیری شود.
· کریر باید حاوی کمربند با ۵ نقطه مهار ایمنی باشد.
· بهره برداری از کریر استاندارد می‌تواند از بغل گرفتن کودک ایمن‌تر باشد.
· کریری را تهیه کنید که توانایی نصب استاندارد بر روی کالسکه شما را داشته باشد و هرگز کریری که با کالسکه شما تناسب نصب ندارد را بر روی کالسکه استفاده نکنید.
· در خودرو کریر تنها باید بر روی صندلی عقب نصب شود، کیسه‌های هوا در صندلی جلو خودرو بر روی داشبرد قرار دارد و می‌تواند در صورت باز شدن کودک را دچار خفگی کند.
· به بستن کمربند کریر اکتفا نکنید و کریر را حتما با کمربند ایمنی خودرو ثابت کنید.
· خوب است یک نفر بر روی صندلی سرنشین عقب همراه با کریر کودک بنشیند.

دسته‌بندی‌ها: شیرخواران