هر آنچه قبل از شروع مدارس باید انجام دهید

با تمام شدن تابستان کم کم فصل شروع مدارس نزدیک می شود و خوب است با برنامه ریزی خوبی که در این روزهای پایانی انجام می دهید فرزندنتان را برای رفتن به مدرسه تکمیل کنید. مطمئنا تهیه یک لیست از آنچه در این ایام باید انجام شود؛ کمک بیشتری به شما خواهد نمود. نتیجه بهره برداری از این لیست بازگشتی شیرین‌تر و شروع بهتری برای فصل مدارس خواهد بود.

یک شوی لباس راه بیندازید

برای صرفه جویی در هزینه های این دوران خوب است قبل از خرید اونیفورم مدرسه، لباس سال قبل ایشان را تنش کنید. اگر این لباس توانایی استفاده داشت از خریدن لباس نو چشم پوشی کنید. بدین شکل قادر اید لباس های ایشان را که برایش کوچک شده اند به موسسات خیریه و مردم نیازمند ببخشید.

فرم داروهای ضروری را پر کنید

خوب است لیستی از داروهایی که فرزند شما امکان دارد مصرف کند تهیه کنید و به علاوه از طرف دیگر اگر به ماده غذایی ویژه ای آلرژی دارد حتما به معلم ایشان اطلاع دهید.

برای بیدار شدن فرزندتان ساعت کوک کنید

اگر فرزند شما صبح های زود به سختی از خواب بیدار می شود حتما در خریدهای خود یک ساعت زنگ دار برای ایشان تهیه کنید. خرید ساعت هایی که صدای زنگشان به تدریج زیادتر می شود؛ انتخاب بهتری است. سعی کنید ساعت را طوری تنظیم کنید که قبل از اینکه شما ایشان را بیدار کنید، با صدای آن بیدار شود.

لوازم التحریر تهیه کنید

قبل از اینکه به خرید بروید لیستی از لوازم التحریر لازم فرزندتان در مدرسه را تهیه کنید. امکان دارد بتواند از همان لوازم سال قبلی ش بهره ببرد. پس نیاز به خرید مجددا آنها نخواهید داشت. معمولا کوله پشتی، دفتر، مداد، تراش و… از موارد مهم هستند.

کمد لباستان را مرتب کنید

توصیه می کنیم قبل از شروع مدارس لباس های مورد نیازتان را شسته و اتو کنید. این کار به سریع تر حاضر شدنتان در صبح کمک می کند. به علاوه از طرف دیگر خوب است لباس کودکان از جنسی باشد که کمتر چروک شود.

پیرامون ناهار برنامه ریزی کنید

پیش از هرچیز تصمیم بگیرید که فرزند شما به ظرف غذای تازه نیاز دارد یا نه. سعی کنید از ظروفی استفاده کنید که در تولید آنها سرب به کار نرفته باشد. بعد در باب آنچه تحت نام تغذیه در نظر می گیرید فکر کنید تا ظرفی با سایز و کارکرد خوب تهیه کنید. مانند قمقمه برای نوشیدنی یا ظرف نگهداری میوه. جا ظرفی با برنامه دلنشین و هوس انگیز برای ایشان انتخاب کنید.

تقویمتان را آپدیت کنید

با شروع مدارس مطمئنا برنامه ریزی های شما نیز تغییر خواهد نمود. در تقویم خود برای روزهای فرزندتان برنامه ریزی کنید. به طرز مثال تعطیلات را در نظر بگیرید. فعالیت های خارج از مدرسه مانند کلاس زبان یا ورزش را با ساعت مدرسه و تکالیف ایشان تنظیم کنید. سعی کنید به عادت های خود چک کردن تقویم در هر بعد از ظهر را بگنجانید تا کارهای فردایتان را نظم دهید.

فضایی برای ذخیره و نگهداری از کاغذهای مهم در نظر بگیرید

مطمئنا با شروع مدارس هر هفته با تعدادی کاغذ روبرو می شوید که باید آنها را امضا کنید. برای راحت تر انجام شدن این کار، پوشه یا فضایی را برای گذاشتن آنها در منزل در نظر بگیرید. جایی که حتما کاغذها را دیده و امضا کنید. به علاوه از طرف دیگر به فضایی برای نوشتن نکات مهم مانند تقویم یا بورد کوچک برای یادآوری برخی نکات نیاز دارید.

به تدریج ساعت بیدار شدن فرزندتان را تنظیم کنید

قبل از وقتی که مدرسه شروع شود به خواب کافی فرزندتان توجه کنید. اگر در طول تابستان شب ها دیر میخوابید سعی کنید در لحظه باقی مانده تا مدرسه هر شب 15 دقیقه ایشان را زودتر به تخت خواب بفرستید تا به زود خوابیدن عادت کند و صبح ها راحت تر بیدار شود. این کار به ایشان کمک می کند تا روزهای آغازین مدرسه را با بی خوابی و خستگی شروع نکند.
 

دسته‌بندی‌ها: خردسال و کودک