واقعا هرسال غذای 15 میلیون نفر را دور می‌ریزیم؟!

35 میلیون تن ممکن است در تخیل هیچ‌کدام از ما نگنجد، با اینحال همین رقمی که در خیال ما نمی‌آید برابر با غذای 15 میلیون نفر است که ما ایرانی‌ها راهی سطل زباله می‌کنیم. فکرش را بکنید! شکم 15 میلیون نفر می‌تواند با همین به‌ظاهر خرده غذاهایی که ما دور می‌ریزیم سیر شود. به بهانه روز جهانی غذا و محاسبه تکان‌دهنده‌ای که فائو، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ، داده است سراغ پیشنهادهایی رفته‌ایم که رعایت کردنشان ما را به آدم‌های بهتری مبدل می‌کند، آدم‌هایی که کمتر دور می‌ریزند و بیشتر کمک می‌کنند.

1 . سؤال کنید

هر زمان به رستوران جدیدی رفتید که از اندازه غذای آن اطلاعی نداشتید، خجالت نکشید و سؤال بپرسید. اندازه ظرف غذای برخی رستوران‌ها آن‌قدر بزرگ هست که برای دو نفر کافی باشد. این‌طوری میتوانید غذایتان را با همراهتان به اشتراک بگذارید.

2. خجالت نکشید

یک اخلاق نه‌چندان خوب ما ایرانی‌ها رودربایستی و خجالت کشیدن است. برای نمونه امکان دارد وقتی به رستوران رفتیم و غذا اضافه آمد، خجالت بکشیم ظرفی بخواهیم و غذا را با خودمان ببریم. از این به بعد لطفاً خجالت را کنار بگذارید و وقتی غذایتان اضافه آمد آن را همراهتان ببرید. غذاهای خورشی که دست‌خورده شده‌اند را میتوانید در یخچال بگذارید و به نوعی وعده بعدی غذا بخورید و غذاهایی مانند پیتزا را که امکان دارد چندتکه آن دست‌نخورده مانده باشد به افرادی بدهید که سر راه برگشت به خانه می‌بینید و به آن غذا برای سیر شدن نیاز دارند.

three . حذف مخلفات اضافه

وقتی برای سفارش غذا زنگ می‌زنید یا از شبکه جهانی وب سفارش می‌دهید حتماً نگاهی به مخلفات غذا بیندازید یا از فروشنده بپرسید چه چیزهایی همراه غذا می باشد. بعد گزینه‌هایی را که می‌دانید نمی‌خورید از سفارشتان حذف کنید. برای نمونه بگویید بیشتر از دو سس همراه غذا نفرستند یا ترشی را از مخلفات حذف کنند.

four . اندازه تهیه کنید

زیاد خریدن معمولا وقتی اتفاق می‌افتد که آدم گرسنه باشد یا فهرست مواد غذایی مورد نیازش را نداشته باشد. بدین جهت موقع گرسنگی خرید نکنید و چیزی خارج از لیست خریدتان تهیه نکنید. در اوضاع دیگر هم وقتی پای خرید مواد خوراکی وسط آمد تعادل را به اجرا درآورید. درعین‌حال به تاریخ انقضای مواد خوراکی که می‌خرید توجه کنید، اگر انقضای این مواد دیرتر باشد، کمتر محتمل است از دستتان در برود و مجبور شوید دورشان بیندازید.

5 . مرتب کردن یخچال

هر هفته حداقل یک‌بار تاریخ انقضای مواد موجود در یخچال را چک کنید و گزینه‌هایی را که تاریخ خراب شدنشان نزدیک است، دم دست بگذارید. این کار را به‌خصوص با مواد لبنی انجام دهید چون معمولاً زودتر خراب می‌شوند. از موادی که تاریخ انقضای آن‌ها نزدیک است زودتر استفاده کنید.

6 . غذای جدید درست کنید

لیست موادی را که امکان دارد زودتر خراب شوند، بنویسید و گزینه‌هایی را که با هم سنخیت دارند، کنار هم قرار دهید. کفایت می کند این اسامی را در شبکه جهانی وب جست‌وجو کنید و یک عبارت «دستور پخت» کنارشان بنویسید. با احتمال خیلی زیاد میتوانید حداقل یک دستور پخت پیدا کنید که شامل مواد غذایی لیست شما می‌شود و مانع دور ریختنشان خواهد شد.

7 . ظاهرپسند نباشید

بابت همین میوه‌هایی که خیلی از ما به خاطر لک داشتن یا فرورفتگی دور می‌اندازیم، کلی آب و انرژی صرف شده است. میوه‌های لک‌دار هیچ مشکلی ندارند، از این جهت صرف اینکه مهمانتان امکان دارد فکر کند این میوه‌ها خوب نیستند و به ایشان بربخورد نعمت خدا را راهی سطل زباله نکنید. مهمانی که چنین طرز فکری دارد آدمی نیست که معاشرتش ارزش فراوانی داشته باشد.
 

eight. مربا درست کنید

هیچ عیبی ندارد اگر با میوه‌هایی که در یخچال مانده‌اند مربا یا حتی ترشی درست کنید و یک ظرف هم بدهید به خانواده، دوست یا همسایه‌تان. این‌طوری هم اسراف نمی‌کنید هم روابطتان را محکم‌تر خواهید کرد.

9 . هدیه دهید

در بیشتر مواقع چند ظرف یک‌بارمصرف در خانه داشته باشید و هر بار که غذایی اضافه آمد و می‌دانستید که دیگر کسی از عضو های خانواده آن را نمی‌خورد گرمش کنید، داخل ظرف بریزید و به کسی بدهید که به آن نیاز دارد.

10 . چند نمونه غذا ممنوع

فرهنگ ایرانی به ما یاد داده احترام به مهمان یعنی چند نمونه غذا درست کردن. در شرایطی که احترام به مهمان روی خوش و مهربانی است که به نوعی میزبان می‌توان به آن‌ها هدیه داد. از اکنون به بعد به‌جای درست کردن چند نمونه غذا و بعد دور ریختن آن، یک نمونه و به‌اندازه درست کنید. غذایی هم اگر اضافه آمد آن را در ظرف یک‌بارمصرف بگذارید و به مهمانتان بدهید با خودش ببرد، با این وجود اگر با هم صمیمی هستید و خدای‌نکرده به ایشان برنمی‌خورد!

دسته‌بندی‌ها: تغذیه