چراغ خوابی پر از شخصیت‌های کارتونی مورد توجه‌ کودکتان بسازید

همه بچه‌ها، فارغ از کم و کیف امکاناتی که از آنها دارا هستند، تعلق خاطر ویژه ای به کارتون دارند. این علاقه‌مندی می‌تواند بهانه خوبی برای شما پدر یا مادر خلاق باشد تا وارد جهان کودکتان بشوید. می-پرسید به چه نحو؟ خیلی ساده؛ کفایت می کند کارتون‌های مورد توجه ایشان را بشناسید و با صرف تنها یک ساعت از وقتتان به ایشان کمک کنید تا اتاقش را با کارهای هنری‌ای که با الهام از آن کارتون‌ها و با کمک شما ایجاد کرده است تزئین کند. در این یادداشت، از ساده‌ترین کار یعنی تزئین یک چراغ خواب ساده و یا قدیمی با شخصیت‌های کارتونی پرطرفدار کودکتان و بهره برداری از آن تحت نام چراغ خواب اتاق ایشان شروع می‌کنیم.

برای درست کردن این چراغ خواب دلچسب به چه چیزهایی نیاز دارید؟

درست کردن یک چراغ خواب کارتونی، نیاز به هزینه فراوانی ندارد و شما و کودکتان میتوانید با بهره برداری از دمِ دستی‌ترین وسایل، یک چراغ خواب کارتونی دلچسب درست کنید. اصلی ترین وسایلی که نیاز دارید شامل این موارد هستند:

  • یک چراغ خواب ساده با رنگ روشن
  • یک ورقه کاغذ کاردستی سیاه
  • پرینت از تصویر شخصیت‌های کارتونی مورد توجه کودکتان (به سادگی میتوانید از شبکه جهانی وب تهیه کنید)
  • مداد
  • یک قیچی خوب برای کودک و یک قیچی خوب برای خودتان
  • چسب حرارتی

به چه نحو چراغ خوابتان را کارتونی کنید؟

برای تزئین کردن چراغ خواب اتاق کودکتان با شخصیت‌های کارتونی محبوبش تنها چند کار ساده ضروری است:
1. در قدم اول از شخصیت کارتونی مورد توجه کودکتان یک پرینت تهیه کنید.
2. اکنون با کمک کودکتان هر یک از شخصیت‌ها یا جزئیاتی را که می‌خواهید چراغ خواب را با آن تزئین کنید، با یک قیچی خوب جدا کنید. میتوانید عکس ها ظریف‌تر را خودتان ببرید و بریدن عکس ها بزرگتر و ساده تر را به کودکتان واگذار کنید.

three. در گام بعدی، یک مداد بردارید. عکس هایی را که بریده و جدا کرده‌اید، روی کاغذ کاردستی سیاه رنگ قرار بدهید و دور تا دور لبه‌های آن ها را با دقت و ظرافت خط بکشید، طوری که آن تصویر را به طرز کامل روی کاغذ کپی کنید.
four. اکنون وقت آن است که عکس هایی را که با مداد کشیده‌اید، با دقت ببرید. میتوانید بخش‌های ساده-تر کار را به کودکتان بسپارید و با این وجود خودتان هم ناظر و مراقب ایشان باشید.

5. تازه ترین کاری که باید بکنید آن است که گوشه‌های هر یک از عکس ها بریده شده را به چند قطره چسب حرارتی آغشته کنید و عکس ها را روی سطح چراغ خواب بچسبانید. موقع چسباندن، عکس ها را کمی فشار بدهید و چند لحظه نگه دارید تا از چسبیدن آن مطمئن شوید. در زمان این قسمت کار مراقب باشید تا کودکتان به چسب حرارتی دست نزند.

دسته‌بندی‌ها: خردسال و کودک