چگونه در بارداری اسباب کشی کنم؟

اسباب‌کشی در هر لحظه از سال که پیش بیاید با استرس و اضطراب همراه است. در طول 9 ماه بارداری این احتمال می باشد که با اسباب‌کشی خواسته یا ناخواسته روبه‌رو شوید و از این حیث نگرانی و دلواپسی بیشتری را تجربه‌کنید. در صورتی‌که در دوران بارداری هستید و خیلی زود باید اسباب و اثاثیه را تجمیع کرده و برای ورود به خانه تازه تکمیل شوید دانستن این نکات به شما کمک می کند که با آرامش بیشتری کارهای خانه را به انتهای برسانید و با شادی بیشتر راهی خانه تازه شوید.

1. همه کارها را روی کاغذ بیاورید

در دوران بارداری امکان دارد به دلیل اوضاع ‌جسمی ویژه ای که برای شما علاقه مندان پیش آمده زمام امور خانه از دست‌تان در برود و بی نظمی‌هایی در گوشه و خانه دیده‌شود. علاوه‌بر‌این ممکن است جزو کسانی باشید که کارها را مرتب به تعویق می‌اندازید و انجام‌شان را به دقیقه 90 موکول می‌کنید. در‌این‌صورت مدیریت شرایط خانه با سختی‌هایی همراه می‌شود. به‌همین‌دلیل به شما پیش نهاد می‌کنیم با استناد به شرایط تازه کاری‌کنید که هورمون‌های استرس‌زا در بدن شما کمتر ترشح‌شود. یک توصیه خوب این است که یک کاغذ و قلم بردارید و فهرستی از کارهای مرتبط به اسباب‌کشی را یادداشت کرده و اولویت‌ها را تعیین‌کنید. برای انجام هر یک از کارها ضرب‌العجلی تعیین‌کنید. این فهرست را جایی جلوی چشم‌تان قرار دهید و هر یک از کارها را که به انتهای رساندید، جلوی آن علامت بزنید.


2. از چند هفته قبل کارتن‌ها را تکمیل کنید

در صورتی‌که فرصت اجاره خانه شما خیلی زود به انتهای می‌رسد و می‌دانید که باید خانه را تخلیه‌کنید چند هفته قبل از انتهای پیمان به‌فکر پر‌کردن کارتن‌ها باشید. با این وجود این کار را با احتیاط انجام‌دهید و حتما از اطرافیان کمک بخواهید. خوب است خودتان بیشتر وظیفه مدیریت شرایط را بر عهده داشته‌باشید و کمتر دست به کارتن شوید! روی هر یک از کارتن‌ها بنویسید که داخل‌شان چه چیزهایی قرار دارد و با یک ماژیک قرمز واضح‌کنید که برنامه ریزی شده است هر یک از کارتن‌ها به کدام بخش خانه تازه بروند. در‌این‌صورت در روز اسباب‌کشی هدایت کارگران ساده‌تر می‌شود.

three. تعارف نکنید

اگر یکی از دوستان یا اقوام داوطلب شد که در جمع‌آوری وسایل به شما کمک کند، دست یاری ایشان را رد‌نکنید! تعارفات روزمره را کنار بگذارید و پذیرای یاری دیگران باشید. وانمود نکنید که قوی و سالم هستید و به کمک نیازی ندارید. حتی اگر از جهت جسمی در اوضاع خوبی به سر می‌برید باز هم از کمک‌های دیگران استقبال کنید.

four. در باب محله تازه اطلاعاتی بدست‌آورید

قبل از اینکه در خانه تازه مستقر شوید از روش شبکه جهانی وب یا پرس‌و‌جو از اطرافیان در باب محله یا شهر جدید، اطلاعاتی کسب‌کنید. گشت‌و‌گذار حضوری در محل و آشنایی با فروشگاه‌های مواد‌غذایی، رستوران، بانک، کافی‌شاپ، پارک، باشگاه‌ورزشی، باشگاه‌های مادر‌و‌کودک و… به شما یاری مینماید درمقایسه با این محله تازه حس بهتری داشته‌باشید. وقتی بدانید که چگونه در طول روز قادر به تامین نیازهای خودتان هستید استرس کمتری سر وقت‌تان می‌آید و کنترل شرایط برای شما علاقه مندان ساده تر می‌شود.
 

5. با مراکز درمانی محل تازه آشنا شوید

در محله تازه آدرس مراکز درمانی و درمانگاه‌ها را پیدا‌کنید تا اگر دست‌بر‌قضا مشکلی برای شما علاقه مندان پیش‌آمد، از بابت دسترسی به پزشک نگرانی نداشته‌باشید. اگر پزشک شما در شهر یا محله دوردستی قرار داشته و دسترسی به ایشان ساده نیست در باب عرضه مراکز و پزشک کارشناس از ایشان پرسش کنید. ممکن است هم پزشک‌تان در منطقه تازه مطب دیگری داشته‌باشد. از این‌رو در باب این نکته هم پرس‌و‌جوهای ضروری را انجام دهید. در‌صورتیکه به‌دلیل دوردستی مسیر تصمیم به تعویض پزشک گرفتید حتما یک کپی از مدارک‌تان را به‌همراه داشته‌باشید.

6. خودتان را فراموش‌نکنید

وقتی به روز اسباب‌کشی نزدیک می‌شوید ممکن است مشغله شما به قدری زیاد شود که خودتان را از یاد ببرید. درست که در چنین شرایطی محتمل است کارهای فراوانی را پیش‌رو داشته‌باشید با اینحال مهم است که رسیدگی به خودتان را از یاد نبرید. بازهم غذاهای خوب و مقوی بخورید، زمانی را برای پیاده‌روی هر روزه در نظر بگیرید، تمرینات یوگا انجام دهید و در کل از خودتان غافل نشوید و سلامتی جنین را به هشدار نیندازید.
 

دسته‌بندی‌ها: بارداری