چگونه مادر خلاق‌تری برای نوزادم باشم؟

نوزادی فرزندتان به سرعت می‌گذرد. با اینکه این دوران ساده نیست، با اینحال خیلی زود دلتان برای آن تنگ خواهد شد. با قدری خلاقیت میتوانید از این دوران، فرصتی بینظیر برای لذت بردن خانوادگی بسازید.

کانگورو شوید
درست مانند کانگوروها فرزندتان را روی شکم بگیرید و حتی با ایشان رابطه پوستی بر‌قرار کنید. این کار به افزایش موقعیت تنفسی نوزاد و منظم شدن ضربان قلبش هم یاری مینماید.

سالن مد راه بیندازید
هر بار که لباس جدیدی تن بچه‌ها می‌کنید یقینا توی دلتان قند آب می‌شود. هیچ عیبی ندارد اگر سالن مد دو نفره‌تان را راه بیندازید و چشم‌هایتان را با دیدن فسقلی و لباس‌های رنگارنگش نوازش دهید.

خاطرات را ثبت کنید
بچه‌ها خیلی زود بزرگ می‌شوند و به ویژه سال اول تولدشان به سرعت برق و باد می‌گذرد.در ثبت رفتارهایشان کوتاهی نفرمایید لطفا! میتوانید بعدا که بزرگتر شد این خاطره‌ها را ذره ذره رو کنید و قسمتی از آن‌ها را برای روز ازدواجش کنار بگذارید. تنها حتما حتما به حریم شخصی‌اش احترام بگذارید و آن‌ها را یکراست روانه شبکه‌های اجتماعی نکنید. 

اسباب بازی محبوبش را بشناسید
درمقایسه با اسباب‌بازی‌های مورد توجه فرزندتان پرسشگری به خرج دهید و هر بار که برنامه ریزی شده است ایشان را به گردش یا مهمانی ببرید یک یا دو عدد از این اسباب‌بازی‌ها را همراهتان ببرید. 

صدای عروسک‌هایش شوید
برای سرگرم کردن بچه‌ها، چند عروسک بند انگشتی و خلاقیت مادرانه اتفاق خوبی است. برای هر شخصیت صدایتان را عوض کنید و از دیدن چشم‌های متعجب کوچولو شاد شوید.

قرار دو نفره بگذارید
هر زمان که احساس کردید دنیا برای شما علاقه مندان تنگ شده و برای خودتان وقت ندارید، فرزندتان را توی کالسکه بگذارید و سر قرار بروید، قراری که میتوانید تنها خودتان دو تا در آن حضور داشته باشید. سر زدن به باغ وحش یا حتی نزدیکترین کافی‌شاپ که سیگار کشیدن در آن ممنوع است، فرضیه‌های خوبی به چشم می آیند.

لقب غیر علنی انتخاب کنید
یک راز مادر و فرزندی داشته باشید و ایشان را با لقبی که دوست دارید صدا بزنید، پرنسس کوچولو، آقای مدیرعامل و غیره قادر اند به شما فرضیه بدهند.

تصویر‌های بچگی را با هم جور کنید
جلوی دست آوردن تصویر‌های قدیمی خودتان و پیدا کردن مشابهت‌هایی که با فرزندتان دارید یکی از بهترین کارهایی است که احساس تعلق خاطر به ایشان را بیشتر می‌کند.

از غذا خوردنش لذت ببرید
نخستین روزهایی که فارغ از همه چیز غذا خوردن را یاد می‌گیرد، رد لکه‌های غذا را از میز تا سقف می‌شود دنبال کرد. به جای حرص و جوش خوردن از کثیفی‌هایی که فسقلی ایجاد کرده، به قیافه‌اش و حرکاتش موقع غذا خوردن دقت کنید و کیف کنید.

ملیجک شخصی شوید
برای هیچ چیز و هیچ تصویر ادا درنیاورید جز برای فسقلی‌ای که خیره به زبان درازی شما و دالی موشه مانده است. هر کاری توانستید بکنید و منتظر باشید قلبتان با شنیدن صدای خنده‌اش تند بزند.

ماساژش بدهید
ماساژ دادن هم دلیل افزایش افزایش کودک می‌شود و هم به افزایش موقعیت عاطفی بین شما یاری مینماید. مطمئن باشید با دیدن ذوق زدگی ایشان موقع ماساژ گرفتن، احساس رضایت و شادی می‌کنید.

دسته‌بندی‌ها: شیرخواران