به چه نحو از پُف چشم بارداری خلاص شوم؟

نی نی سایت: «خسته‌ای؟ دیشب خوب نخوابیدی؟ مطمئنی رژیم غذاییت مناسبه؟»
ممکن است شما هم به دفعات با این پرسش‌ها مواجه شده‌‌اید، این سوالات ناخودآگاه برای اطرافیانی که چشم‌های ورم‌کرده و پف‌آلود شما را می‌بینند پیش می‌آید. پف، سیاهی و ورم کردن پوست اطراف چشم در بانوان باردار بسیار شایع و بطور کلی طبیعی است. برنامه غذایی نامناسب، تفاوت هورمونی ناشی از دوران بارداری، استرس و خواب ناکافی هم قادر اند آن را تشدید کنند. از این جهت، قدم اول این است که دیگر عوامل را به حداقل برسانید.
کنترل عوامل پایین می‌تواند به کاهش پف پایین چشم شما کمک شایانی کند:
1. حداقل روزی 7-Eight لیوان آب بنوشید
2. سعی کنید‌حداقل ۸ ساعت در شبانه‌روز بخوابید.
three. استرس‌های هر روزه خود را تا جاییکه شرایط اجازه میدهد کاهش دهید.
four. از تمرین‌های ورزشی هر روزه غافل نشوید. این تمرین‌ها با استناد به سن جنین به وسیله پزشک مربوطه عرضه می‌شوند. حتما از پزشک خود بخواهید شما را راهنمایی کند.
5. استراحت کوتاهی در‌میان روز در برنامه خود قرار دهید.
6. با مشورت با پزشک خود مصرف نمک را در برنامه غذایی‌تان کاهش دهید.
7. از ماسک‌های خانگی و طبیعی برای کاهش پفزیر چشم خود استفاده کنید.

معجزه یخ:
بهره برداری از کمپرس آب و یخ غیر از خاصیت خنک‌کنندگی پوست، می‌تواند پف پایین چشم شما را کاهش دهد.
کفایت می کند مقداری یخ را داخل یک کیسه قرار بدهید و آن را با یک پارچه کتان بپیچید. چشمان خود را بسته و کمپرس را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید. حواستان باشد قرار نیست به چشمتان فشار بیاورید. پس وزن آن را طوری تنظیم کنید که احساس آرامش کنید. همچنین اگر به حدی سرد بود که اذیت شدید، پارچه دور آن را بیشتر کنید.
قاشق‌های خنک:
اگر بهره برداری از یخ ساده نیست، میتوانید ۲ عدد قاشق را در داخل فریزر قرار بدهید و بعد از چند ساعت آن‌ها را بیرون بیاورید، چشمان خود را بندید و یک دستمال تمیز روی آن‌ها قرار دهید. قاشق‌های سرد را روی دستمال قرار دهید. میتوانید از هر قاشق تا 10 دقیقه و با بیشتر بسته به دمای محیط اطراف استفاده کنید.

سیب زمینی:
یک سیب زمینی جدید را بطور کلی بشویید و پوست بکنید. بعد آن را برای 1 تا 2 ساعت در یخچال بگذارید. سپس آن را نصف کنید و برای مدت لحظه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی چشمان بسته خود قرار دهید.
خیار:
یک خیار را بطور کلی بشویید و داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. بعد از سی دقیقه آن را تکه تکه کرده و بر روی چشمان بسته خود قرار دهید.
توجه داشته باشید که پف پایین چشم مانند ورم کردن دست‌ها و پا‌ها در طول بارداری امری بطور کلی طبیعی است.با اینحال با به کارگیری روشهای مطرح‌شده و بهره برداری از ماسک‌های بالا به روش هر روزه، میتوانید این آن را کاهش دهید.

دسته‌بندی‌ها: بارداری