کلینیک برگزار میکند:کارگاه رایگان افزایش کودک

کلینیک نی‌نی سایت در راستای سلسله نشست‌های روانشناسی و سمینارهای خود، با مشارکت سرای محله صادقیه، مرحله دیگری از سری کارگاههای والدگری را برگزار می‌کند.

از زبان علیرضا صدیق منش، روانشناس و مدیر کلنیک نی‌نی سایت بخوانیم:

آیا کودک من طبیعی است؟
آیا می‌دانید اصول و خصوصیت‌های افزایش و تکامل کدامند؟

پیرامون افزایش نکته‌های مهمی است که باید به آن توجه کرد:
افزایش کودک به‌صورت مراحل مختلف و پی‌درپی اجرا میشود. بدین جهت نمی‌توان تا وقتی که مرحله قبلی صورت نگرفته، انتظار داشت که کودک به مرحله بعدی برسد.
مراحل افزایش همه کودکان در کشورها و فرهنگ‌های مختلف جهان، تا حد بسیار فراوانی شبیه به و ثابت است. یعنی همه کودکان قبل از آنکه راه بروند، سینه‌خیز و چهار دست‌وپا راه می‌روند، سپس به‌تدریج سرپا می‌ایستند و بعد راه رفتن را تمرین می‌کنند. افزایش انسان تابع افزایش ابزار‌های عصبی (مغز و نخاع) و عضلانی، تمرین مهارت‌های حرکتی، داشتن فعالیت بدنی و استفاده از محیط گرم و عاطفی است.

با استناد به نوشته بالا، آموزش هر موضوعی در درجه در ابتدا به سن و خصوصیات ابزار عصبی و عضلانی کودک بستگی دارد. با اینحال اگر، افزایش مغز و عضله‌های کودک به حد ضروری خود نرسیده باشد، آموزش و محرک‌های بیرونی و محیطی اثر چندانی نخواهد داشت. بدین جهت نمی‌توان به کودک یک‌ساله معمولی حرف زدن را آموزش داد. بدلیل آنکه هنوز مغز و ماهیچه‌های زبان و حلق کودک به آن اندازه افزایش نکرده‌اند که کودک قادر به تکلم باشد.

انسان‌ها با یکدیگر دارای اختلاف‌اند و امکان دارد سن نشستن، راه رفتن، حرف زدن و… هریک کمی دیرتر یا زودتر از بقیه انجام شود. با اینحال تاخیر زیاد در مراحل افزایش، اغلب نشان‌دهنده آن است که سخت جدی است و باید به آن توجه کرد. به‌عبارت‌دیگر، کودکی که در دو و نیم سالگی شروع به راه رفتن؛ و در سن 5سالگی شروع به حرف زدن کرده است یقینا دچار مشکلی جدی است.

غیر از مطالب ذکر شده تماس موثر با کودک زمانی حاصل می‌شود که شناخت ما از دنیایی که ایشان تجربه می‌کند گسترش یابد. هرچه بیشتر بتوانیم با جهان این روزهای ایشان تماس برقرار کنیم، کیفیت تماس ما با ایشان بیشتر خواهد شد.
شناخت خصوصیت‌های جسمی و روان‌شناختی کودک مرحله در ابتدا فرزندپروری موثر است در کارگاه افزایش کودک با شما خواهم بود تا نگاهی به مسافرت پرماجرای کودک از تولد تا 6 سالگی داشته باشیم.

در این کارگاه می‌آموزیم :

مسافرت پرماجرای کودک
تعریف افزایش
افزایش جسمی
راست‌دست بودن و چپ‌دست بودن
نقاشی کشیدن
تغذیه
افزایش مغز
افزایش شناختی
خانه،تلویزیون و مهدکودک
ابتکار در مقابل احساس گناه
ترس‌های دوران کودکی
بازی
والدین
خواهر و برادرها
تک‌فرزندی

کارگاه رایگان افزایش کودک (تولد تا ۶ سالگی) 
لحظه: یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶
ساعت 12 الی 14
آدرس:خیابان ستارخان – انتهای خیابان شهدای صادقیه شمالی – جنب راهنمایی رانندگی – سرای محله صادقیه

دسته‌بندی‌ها: تغذیه