کم خونی در دوران بارداری چه اثرات نامطلوبی بر روی سلامت مادر و جنین دارد؟

سیدرال فولیکو

امروزه بررسی ها نمایش داده است که کم خونی مادر در دوران بارداری منجر به بروز مشکلات و عوارض جدی برای مادر، جنین و نوزاد آتی می‌گردد یکی از این موارد گسترش میزان مرگ و میر مادران باردار دچار کم خونی در مقایسه با مادران بارداری که کم خونی ندارند می‌باشد، که این خود فارغ از همه چیز ارزش و لزوم مصرف مکمل آهن خوب، برای ممانعت و درمان کم خونی، فقرآهن قبل و حین دوران حاملگی را توجیه می کند.
از عوارض و مشکلات دیگر کم خونی در مادران باردار عوارض جنینی می‌باشد که از نمونه آنها به موارد پایین می‌توان اشاره نمود:

 • گسترش احتمال تولد نوزاد با وزن کمتر از نرمال (کمتر از وزن طبیعی)
 • گسترش احتمال زایمان زودرس
 • گسترش احتمال تولد نوزاد با درجه آپگار (علائم حیاتی) پایین‌تر

هر یک از این موارد می‌تواند احتمال ایجاد عوارض و مخاطرات جسمی و حتمی مرگ را برای نوزاد گسترش دهد
استفاده به‌موقع و خوب از مکمل‌ها و تامین ذخایر املاح و ویتامین‌ها، به‌ویژه آهن، ویتامین‌های B12، اسیدفولیک و ویتامین Cدر ممانعت از ابتلا به این علائم می‌تواند موثر باشد، اسید فولیک و ویتامینC همگی در روند خون‌سازی در مغز استخوان و جبران کم خونی کمک‌کننده هستند.
کمپانی فارمانوترای ایتالیا برای نخستین بار در ایران مصرف مکمل آهن لیپوزومال سیدرال فولیکو را به شما توصیه می‌کند که حاوی مقادیر کافی آهن و ویتامین های B6 ،B12 ، اسیدفولیک و ویتامین C در یک کالا می‌باشد.
نکته قابل توجه در خصوص مکمل آهن سیدرال فولیکو این است که، بهره برداری از تکنولوژی لیپوزومال در تولید آن، دلیل ایجاد خصوصیت‌هایی مانند عدم ایجاد عوارض گوارشی مانند اسهال‌، یبوست، تهوع، دل درد و زخم‌های گوارشی و طعم بد آهن‌ همراه با میزان جذب بسیار بالا و طعم لذت‌بخش آن از این کالا یک مکمل آهن منحصر به‌فرد ساخته است.
از اینرو مادران عزیز می توانند با استفاده به‌موقع از مکمل آهن سیدرال فولیکو یک دوره حاملگی لذت بخش و کم هشدار را با امید به داشتن نوزادی سالم و تندرست تجربه کرده و با ادامه آن در دوران شیردهی، از ایجادکم خونی در این دوران ممانعت کرده، به علاوه از طرف دیگر ذخایر از دست رفته آهن در طول حاملگی را نیز جبران نمایند.


 

سیدرال کلاسیک

به چه نحو دوران قاعدگی را با آرامش سپری کنیم؟
حدودا تمامی خانم‌ها از ابتدای سن بلوغ تا لحظه یائسگی یعنی حدود سن 45 تا 50 سالگی بطور مرتب چند روز از ماه را دچار کم خونی می‌شوند که این امر در دراز‌ مدت دلیل می‌شود در اغلب جوامع تا بیش از 50% از خانم‌های جوان به تدریج دچار کمبود ذخایر آهن و بالاخره درجاتی از کم خونی فقر آهن گردند. بسیاری از این خانم‌ها بدون اطلاع از اینکه بدانند مبتلا به کم خونی هستند علایم آن را تجربه می کنند، از نمونه:

 • ضعف و بی‌حالی
 • تپش قلب
 • کاهش انرژی
 • احساس خستگی زودرس
 • رنگ پریدگی
 • تحریک‌پذیری عصبی و گاه افسردگی
 • قاعدگی‌های نامنظم
 • ریزش مو و تفاوت ناخن

اگر که این خانم‌ها در حالت کم خونی باردار شوند گسترش احتمال مرگ و میر مادر در طول بارداری و عوارض جنینی ناشی از کم خونی مادر از نمونه زایمان نوزاد کم وزن، زایمان زودرس، زایمان نوزاد با علائم حیاتی پایین و … هم به عوارض بالا اضافه می‌شود.
حال آنکه در صورت مصرف دوره‌ای و متناوب آهن به وسیله خانم‌های سنین باروری با تامین ذخایر آهن و ممانعت و درمان کم خونی فقرآهن می‌تواند از تمامی عوارض فقرآهن چه برای خانم‌ها و چه برای جنین و نوزاد دچار کم خونی ممانعت گردد
کمپانی فارمانوترای ایتالیا برای نخستین بار در ایران مصرف مکمل آهن لیپوزومال سیدرال کلاسیک را به شما توصیه می‌کند که حاوی مقادیر کافی آهن و ویتامین ث می باشد (که در جذب بیشتر و بهتر آهن نقش دارد).
نکته قابل توجه در خصوص مکمل آهن سیدرال کلاسیک این است که، بهره برداری از تکنولوژی لیپوزومال در تولید آن، دلیل ایجاد خصوصیت‌هایی مانند عدم ایجاد عوارض گوارشی مانند اسهال، یبوست، تهوع، دل درد و زخم‌های گوارشی و طعم بد آهن، همراه با میزان جذب بسیار بالای آن، از این کالا یک مکمل آهن منحصر به‌فرد ساخته است.
از اینرو خانم‌های عزیز قادر اند با استفاده به‌موقع از مکمل آهن سیدرال کلاسیک از ایجادکم خونی در این دوران ممانعت کرده، ذخایر از دست رفته را جبران نموده و یک دوره قاعدگی و باروری لذت بخش و کم هشدار را با امید به داشتن جسم و روحی سالم تجربه کنند.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه