27 شیوه برای سرگرم‌کردن بچه‌ها در مسافرت

با این کارها حوصله‌ فرزندتان سر نمی‌رود

بیشتر مواقع، مسافرت کردن برای بچه‌ها کسل‌کننده است و معمولا بعد از نیم ساعت یکجا نشینی، نق زدنشان شروع می‌شود. چه در حال سفر با هواپیما هستید، چه با اتوبوس یا حتی قطارهای بین‌شهری، باید تجهیز به فرضیه‌هایی باشید که بچه‌ها را تا رسیدن به مقصد ساکت و خوشحال نگه می‌دارد. ما برای شما علاقه مندان پیشنهادهایی تکمیل کرده‌ایم که مسافرت را به خیروخوشی تمام می‌کند.

1. یک توپک رنگارنگ و سبک توی کیفتان داشته باشید و هر زمان که نق زدن شروع شد، آن را بیرون بیاورید و شروع به بازی کردن با فرزندتان کنید.

2. کتاب رنگ‌آمیزی بهمراه داشته باشید و یک بسته مداد رنگی دوازده‌تایی.

three. مینی‌لگوهای فراوانی از شخصیت‌های کارتونی موجود هستند که قیمتشان حدود پنج هزار تومان است. برای نمونه شخصیت السا، از کارتون «فروزن»، (Frozen) ، را می‌شود به سادگی پیدا کرد. این لگوها را همراهتان داشته باشید و سر ایشان را با ساختنشان گرم‌کنید.

four. خمیرهای جادویی موجود در لوازم‌تحریر فروشی‌ها، انتخاب‌های سرگرم‌کننده‌ای برای لحظه‌هایی است که دیگر حوصله‌ بچه‌ها سر می‌رود.

5. یک کتابچه پر از تصویر‌برگردان تهیه کنید و شروع کنید به ساختن یک جریان با بهره برداری از برچسب‌ها. آن‌ها را داخل دفتر نقاشی بچسبانید و قصه بگویید.

6. از عروسک‌های انگشتی غافل نشوید که معجزه می‌کنند. نه‌تنها سبک هستند و جایی نمی‌گیرند، حتی توانایی ایجاد چند ساعت سرگرمی هم دارند. با این عروسک‌ها جریان‌هایی را برای بچه‌ها بگویید که می‌دانید بیشتر از بقیه دوست دارند.

7. برای دخترها درست کردن گردنبند و گوشواره کار پرهیجانی است. کفایت می کند یک‌مشت گیره‌ کاغذ رنگارنگ توی جیبتان داشته باشید و شروع به درست کردن گردنبند گیره‌ای کنید.

eight. از سالن انتظار فرودگاه یک جعبه‌ شانسی تهیه کنید و توی هواپیما بازش کنید. دیدن اسباب‌بازی حال بچه‌ها را خوب می‌کند. اسباب‌بازی جدید هم که می‌دانید به چه معنی است؟ تخیل جدید و بازی‌های تازه.

9. قابلمه و قاشق‌های خدمات اسباب‌بازی بچه‌ها را همراهتان ببرید و با بهره برداری از خوراکی‌هایی که همراه دارید یا در هواپیما به شما می‌دهند، آشپز بازی کنید.

10. عینک آفتابی، گردنبند، انگشتر و گل‌سرهای رنگارنگ دخترها را توی یک کیف کوچک بگذارید و سالن مد راه بیندازید. حداقل نیم ساعتی سرشان گرم تیپ زدن و ژست گرفتن می‌شود!

11. چند کاغذ رنگی را شکل ماهی ببرید، یک‌تکه کاموا و یک رول چسب نواری هم با خودتان داشته باشید. چسب نواری را لوله کنید و به کاموا بچسبانید و بعد از بچه‌ها بخواهید با این قلاب‌های نخی، ماهی‌های کاغذی بگیرند و به سر قلاب بچسبانند.

12. تصویر فامیل و دوستان را به بچه‌ها نشان دهید و از آن‌ها بخواهید بگویند تصویر در اختیار به چه کسی است و چه نسبتی با آن‌ها دارد.

13. تبلت را با کارتون‌های تازه پر کنید، هندزفری را نصب کنید و سینمای شخصی‌ بچه‌ها را راه بیندازید.

14. مهر، استمپ و کاغذ همراهتان داشته باشید و سعی کنید با بهره برداری از شکل مهرها جریان تصویری بسازید.

15. خط نقطه بازی کنید. یک عالمه نقطه‌ را منظم و دنبال هم روی کاغذ بکشید و هرکدام یکرنگ اتوماتیک بردارید و شروع کنید به وصل هر دونقطه به هم. هرکسی که بتواند ضلع آخر مربع حاصل از وصل شدن نقطه‌ها را بکشد، یک امتیاز جلو می‌افتد.

16. دوز بازی کنید.

17. همراه خودتان چاپ استیک یا همان چوب غذاخوری چینی‌ها را داشته باشید. به بچه‌ها یاد بدهید توپک‌های کاموایی یا اسباب‌بازی‌های کوچک را با چاپ استیک بلند کنند.

18. یک بازی جدید روی گوشی‌تان بریزید.

19. پازل‌هایی با قطع کوچک و قطعات بزرگ به بچه‌ها بدهید تا سرگرم شوند.

20. چند ماشین اسباب‌بازی کوچک را از کیف جادویی‌تان بیرون بکشید و ماشین بازی را شروع کنید.

21. کارت بازی تهیه کنید و داخل کیفتان بگذارید. کارت‌ها را پنج‌تا پنج‌تا بچینید، عکس ها پشتشان را به بچه‌ها نشان دهید و بعد برشان گردانید. بچه‌ها باید حدس بزنند پشت هر کارت چه تصویری می باشد.

22. با بهره برداری از عکس هایی که از روزنامه‌ها بریده‌اید و نقاشی‌های که پرینت گرفته‌اید، کلاژ درست کنید. کفایت می کند تکه‌های تکمیل‌ کلاژ را همراهتان داشته باشید و به بچه‌ها چسب بدهید. خودشان بقیه‌ کارها را می‌کنند. خوب است چسبتان «ماتیکی» باشد و بدون بو.

23. قصه‌ صوتی برایش بگذارید. حتی میتوانید صدای ضبط‌شده‌ خودتان موقع قصه‌ گفتن را برایش پخش‌کنید.

24. تخته‌ جادویی الزامی به رنگ ندارد و یک کاردک می‌خواهد برای نقاشی کردن. این گزینه‌ تروتمیز و بدون ریخت‌وپاش را حفظ نمائید.

25. اوریگامی درست کنید.

26. حیوانات پلاستیکی باغ‌وحش اسباب‌بازی‌ بچه‌ها را در یک کیسه بهمراه داشته باشید.

27. پازل سه‌بعدی، می‌تواند برای یک‌ساعتی بچه‌ها را سرگرم کند.

 

دسته‌بندی‌ها: خردسال و کودک