5+2 فرضیه برای فنجانی‌های مهیج کننده

تا اکنون از خودتان پرسیده‌اید چه چیزی بهتر از یک کیک معمولی است؟ بله! کیک شکلاتی و اکنون چه چیزی بهتر از یک کیک شکلاتی است؟ بله درست حدس زدید! یک کاپ‌کیک‌ شکلاتی!
18 اکتبر(26 مهر) روز جهانی کاپ‌کیک‌ شکلاتی است. این روز برای ما یادآور این نکته است که می‌‌توانیم یک تکه کیک داشته باشیم که تنها و تنها مال خودمان است و نیاز نداریم که با کسی در خوردن آن شریک شویم. چرا؟ چون کاپ‌کیک‌ها کوچک هستند و تقسیم کردنشان با بقیه چیزی برای خوردن ما باقی نمی‌گذارد! با این وجود نه هر کاپ‌کیکی، تنها کاپ‌کیک‌ شکلاتی. در این روز با درست کردن یا خریدن کاپ‌کیک‌ شکلاتی می‌توانیم این روز را جشن گرفته و بچه‌ها را خوشحال کنیم.

کاپ‌کیک‌ها ، کیکهای کوچکی هستند که از سال 1796 در کتاب‌‌های آشپزی به آن‌ها اشاره شده که در فنجان‌های کوچک پخته می شدند؛ برای همین به کاپ‌کیک‌ یا کیک فنجانی مشهور هستند.
کاپ‌کیک‌ها توانایی این را دارند که به شکل‌های متفاوتی تزئین شوند. همچنین چون درمقایسه با کیک‌ها حجم کمتری دارند لحظه پختشان کوتاه‌تر بوده و سریع‌تر تکمیل می شوند، با این وجود انتخاب مناسبی برای تولد و جشن‌ها هستند و قادر اند توجه بچه‌ها را به خودشان جلب کنند. این کیک‌ها چون اندازه کوچکی دارند و به‌صورت تک نفره سرو می‌شوند دردسرهای بریدن کیک‌های بزرگ را ندارند.
در پایین دستور پخت دو نوع کاپ کیک شکلاتی قرار گرفته است که میتوانید با کمک بچه‌ها آن‌ها را درست کرده و با مربا، خامه، آیسینگ، میوه‌های جدید، شکلات، فوندات و… تزئینشان کنید. همچنین در این روزهای پاییزی خوردن کاپ‌کیک با یک لیوان چای یا شیرداغ طعم دلچسبی خواهد داشت.

کاپ‌کیک شکلاتی

– فر را با 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.
– آرد، بیکینگ پودر، پودر‌کاکائو و نمک را با یکدیگر مخلوط کرده و الک کنید.
– در ظرفی دیگر کره و شکر را با یکدیگر خوب مخلوط کنید تا بافت نرم و پفکی بیابد. سپس تخم‌مرغ‌های زده شده و وانیل را اضافه و مخلوط کنید.
– مخلوط آرد را در 2 تا three مرحله به این مواد اضافه کرده و هربار خوب مخلوط کنید.
– کاغذ‌های کاپ کیک را درون قالب ویژه بگذارید. سپس ماده تکمیل شده را در شکل مافین یا کاپ کیک بریزید و تا دو سوم قالب پر کنید.
– قالب را در داخل فر بگذارید تا 15-20 دقیقه بپزد. بعد از این لحظه یک خلال دندان را درون کاپ کیک فرو ببرید اگر چیزی به آن نچسبد، کاپ کیک شما تکمیل است. با بهره برداری از این دستور چیزی تقریبا 12 کاپ کیک خواهید داشت.

کاپ‌کیک شکلاتی نوتلا با four ماده ابتدایی

این نوع از کاپ‌کیک یکی از راحت ترین انواع کاپ کیک است که تنها با چهار ماده ابتدایی درست می‌شود و با این وجود برای علاقه مندان شکلات به ویژه افرادی که نوتلا دوست دارند، توصیه هیجان‌انگیزی است.

– قبل از شروع کار، فر را روی دمای 180 سانتی گراد روشن کنید. تخم‌مرغ ها را به خوبی به‌هم بزنید تا بطور کلی مخلوط شوند. سپس یک و نیم پیمانه از نوتلا را اضافه کنید. امکان دارد پیش از هرچیز کمی سفت باشد با این وجود با هم زدن بیشتر مخلوطی نرم، شفاف و یکدست حاصل می‌شود.

– سپس کم‌کم آرد الک شده را به مخلوط اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا یکدست شده و گلوله‌های آرد در آن نماند.
– مخلوط انتشار یافته را در شکل های ویژه کاپ کیک که در آن کاغذ قرار داده‌اید بریزید و به مدت 12 تا 15 دقیقه بگذارید در فر بماند.
– کاپ کیک باید پف کند و روی آن کمی ترک داشته باشد. اگر از پختش مطمئن نبودید از شیوه فرو بردن خلال دندان استفاده کنید. سپس بگذارید تا در دمای اتاق خنک شود.

برای تزئین:

– در ظرفی دیگر 1 پیمانه نوتلا و 1 پیمانه پنیر خامه‌ای را مخلوط کنید و برای تزئین کاپ کیک ها از آن استفاده کنید. میتوانید از مواد تزئینی دیگر بر روی کاپ کیک نیز استفاده کنید.

فرضیه‌هایی برای تزئین کاپ کیک‌ها:

1. خامه و اسمارتیز

یکی از راه‌های بسیار راحت و با این وجود هیجان انگیز برای بچه‌ها، تزئین کاپ کیک‌ با بهره برداری از خامه و اسمارتیز است. برای این کار تنها کفایت می کند مقداری خامه فرم گرفته یا شکلات ذوب شده را روی کاپ کیک بریزید و با اسمارتیزهای رنگارنگ آنها را تزئین کنید.

2. میوه‌های فصل

بهره برداری از میوه‌های رنگی و خوشمزه فصل به ویژه توت‌فرنگی، تمشک، آلبالو، گیلاس و… ظاهر کاپ‌کیک‌ها را دلنشین‌تر می‌کند.

three. فوندانت

توصیه ما برای مادرهایی که حرفه‌ای ترند بهره برداری از فوندانت و ایجاد شکل‌های جالب است. این برنامه‌ها قادر اند کودکان را به خود جلب کنند. به ویژه اگر برنامه‌های کارتونی و رنگی داشته باشند.


four. خامه و شکلات

نمونه دیگری از تزئینات ساده برای کاپ‌کیک‌ها این است که با بهره برداری از خامه و شکلات و با این وجود متناسب با مهمانی که در پیش دارید کاپ کیک را تزئین کنید. برنامه‌های ساده بوجود بیاورید یا کمی خلاقیت خرج دهید و با خوردنی‌های کوچک که در لوازم قنادی‌ها موجود است، تزئینشان کنید.

5. پودر قند

بهره برداری از پودر قند نیز یکی از شیوه‌های بسیار ساده و با این وجود دلچسب برای تزئین کاپ‌کیک‌ها است. میتوانید برنامه‌های شابلونی درست کرده و با پاشیدن پودر قند بر روی سطح‌ کاپ کیک‌ها برنامه‌های دلچسب ایجاد کنید.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه