7 گام انتخاب معلم خصوصی خوب

1- از منابع مختلف کمک بگیرید

اول از همه سعی کنید در بین منابع فراوانی در جستجوی معلم خصوصی بگردید. به هر میزان منابع بیشتری داشته باشید، ‌شانس این که در بین مردم عرضه‌شده، یک فرد خوب پیدا کنید، ‌بالاتر است. ‌در این قسمت کار باید وقت بیشتری بگذارید. استخدام یک معلم خصوصی نامناسب، ‌می‌تواند بعدا وقت بیشتری بگیرد،‌ جدید آن وقت میبایست تمام این مراحل را مجددا طی کنید،‌ آن هم در شرایطی که فرزندتان یک تجربه بد از داشتن معلم خصوصی در فکر خود دارد و کنار آمدن با معلم خصوصی تازه می‌تواند سخت‌تر و وقت‌گیرتر هم باشد. با این وجود، در بیشتر مواقع احتمال این که فردی که انتخاب کرده‌اید،‌ خوب شما نباشد،‌ می باشد.

2-بدانید چه انتظاری دارید

پیش از این که بخواهید دست به انتخاب بزنید،‌ روی یک کاغذ سفید،‌ لیستی از انتظاراتی که از معلم خصوصی خود دارید را بنویسید. این برگه به شما یاری مینماید گزینه‌های نامناسب را خیلی سریع حذف کنید.

Three- صحبت تلفنی ابتدایی داشته باشید

در نخستین صحبت تلفنی،‌ سعی کنید چند پرسش کلی و مهم را بپرسید و تنها اگر به نظرتان خوب رسید، ‌سراغ باقی پرسش‌ها و اوضاع بروید. مثلا میتوانید در نخستین رابطه به این موارد اشاره کنید:
اجازه بدهید به طرز خلاصه در باب موقعیت حال حاضر خودش شرح بدهد.
در باب سوابق کاری و تحصیلات مرتبط از ایشان پرسش بپرسید.
از ایشان اسامی و شماره تلفن کارفرمایان قبلی‌اش را بگیرید.
به احساستان توجه کنید. خیلی مهم است که اصلا درمقایسه با ایشان احساس خوبی داشته باشید.

Four- سراغ پرسش‌های مهم‌تر بروید:

اگر احساس خوبی داشتید یا دست‌کم،‌ دیدید که امکان دارد گزینه خوبی باشد، میتوانید پرسش‌های بیشتری از ایشان بپرسید، تحت نام مثال:
آیا اوضاع حال حاضر ایشان برای کار کردن ثابت است؟ یا مثلا 2 ماه دیگر اوضاع عوض می‌شود؟
تا چه زمانی می‌خواهد به این کار ادامه بدهد؟
به چه دلیلی به این که معلم خصوصی بشود علاقه یافته است؟ اگر اصلا علاقه‌ای به این کار دارد!
نظر ایشان را در باب نحوه آموزش انضباط به کودکان بپرسید. به ایشان مهلت بدهید کامل شرح بدهد که در موقعیت‌های ممکن، با فرزندتان چه رفتاری خواهد داشت. مثلا اگر فرزندتان کاری که از ایشان خواسته را انجام ندهد،‌ لجبازی کند، قهر کند، ‌…. یا هر رفتاری که در فرزند خود سراغ دارید، ‌ایشان چه واکنشی خواهد داشت. (با این وجود این جواب اصلا سندی بر این نیست که دقیقا چنین عملی را انجام خواهد داد، ‌با اینحال نشان می‌دهد که چه نگرشی دارد)
نظرش را در باب نوع رفتار با کودک بپرسید.
نظرش را در باب آموزش‌ بپرسید و مشاهده نمائید چه رویکردی دارد.
در باب موقعیت جسمانی‌اش پرسش کنید. آیا سخت یا بیماری جسمانی ندارد که روی کارش تاثیر بگذارد؟
مشاهده نمائید آیا سیگار می‌کشد، ‌یا از هر ماده دیگری یا داروی ویژه ای استفاده نمی‌کند؟
آیا سابقه کیفری داشته؟ چه سابقه‌ای؟
کجا زندگی می‌کند و اگرقرار است در منزل شما تدریس کند، چه‌طور برنامه ریزی شده است که خودش را به خانه شما برساند؟
برخی از فعالیت‌های متنوعی که در زمان تدریس با کودکان انجام می‌دهد را از ایشان بپرسید. به یک اسم کلی،‌ مثلا بازی،‌ بسنده نکنید. از ایشان بخواهید جزیی شرح بدهد.
نظرش را در باب کتاب‌های کمک آموزشی، تکالیف سنگین، تکالیف اینترنتی و …. بپرسید. یادتان باشد در این قسمت کار دارید در باب ایشان معلومات جمع می‌کنید و نگرش ایشان را جویا می‌شوید،‌ پس به ایشان نگویید شما چه انتظاری دارید. تنها مشاهده نمائید نظر ایشان چیست و چه‌قدر با نظر شما هماهنگ است.
ساعت‌های کار در روز و هفته را با ایشان چک کنید.
در باب دستمزدی که انتظار دارد از ایشان پرسش بپرسید. با چه دستمزدی راضی است کار کند؟

5- قرار ملاقات حضوری بگذارید

اگر در کل احساس خوبی داشتید و خصوصیت‌های ایشان را به معلم خصوصی که در فکر دارید نزدیک می‌بینید،‌ از ایشان بخواهید که برای یک ملاقات حضوری به منزل شما بیاید. این که چه لباسی پوشیده است،‌ چه‌قدر مطمئن و آرام یا دستپاچه است،‌ چه لحنی در گفتار دارد، رابطه چشمی که برقرار می‌کند…. همه و همه، می‌تواند به شما نشان بدهد که این فرد چه‌قدر برای تدریس به فرزند شما و وارد شدن به حریم زندگی شما خوب است.
در این ملاقات، یک باز هم پرسش‌های قبلی را مرور کنید و مطمئن شوید که مجددا همان پاسخ‌ها را می‌دهد. بد نیست که یادداشت‌هایی جزیی با خود داشته باشید.

6- واکنش کودک را مشاهده نمائید

اگر از همه این مراحل به خوبی گذشتید، اجازه بدهید کودکتان با معلم خصوصی ممکن آتی خود ملاقات کند. به واکنش کودک درمقایسه با ایشان دقت کنید. مشاهده نمائید معلم خصوصی مورد نظر شما، چه‌‌طور به ایشان نزدیک می‌شود. مهم است که آ‌ن‌ها قادر باشند دست‌کم تا حدی با هم راه بیایند! خوب است شما مداخله نکنید.

7- به جمع‌آوری معلومات مطمئن هزینه کنید

اگر ایشان را خوب می‌بینید، وقتش رسیده که مطمئن شوید. سوابق ایشان را چک کنید. اعتبار ضامن‌هایش را چک کنید و با کارفرمایان قبلی صحبت کنید. مشاهده نمائید نظر آن‌ها چیست و آیا راضی بوده‌اند یا نه. با این وجود، باز هم کلی‌گویی بی‌فایده خواهد بود. امکان دارد آن‌ها از سبک لباس پوشیدن ایشان ناراضی بوده باشند،‌همزمان با اینکه شما می‌خواهید ایشان به کودکتان زبان انگلیسی درس بدهد! از این جهت،‌ دقیقا بدانید که دارید در باب چه چیزی صحبت می‌کنید. مشاهده نمائید چه‌قدر وی برایشان قابل اعتماد بوده است؟ آیا روی حرف و قولش می‌توان حساب کرد؟ رفتارش با کودکان چه‌طور است؟ آیا بچه‌ها ایشان را دوست داشته‌اند؟ ‌چرا به کارش در آن‌جا ادامه نداده است؟ و بالاخره،‌ آیا آن‌ها حاضرند یک باز هم ایشان را استخدام کنند؟
 

دسته‌بندی‌ها: خردسال و کودک