eight راه برای خنداندن کودک دلبند

تماشای لبخند و حال خوب کودک یکی از بهترین لحظات زندگی هر پدر و مادری است. برای اینکه این لحظات ناب را تجربه کنید، ضروری نیست منتظر یک اتفاق ویژه باشید. کفایت می کند کمی همت کنید تا به دست خودتان حال خوبی را برای کوچولویتان رقم بزنید. میپرسید به چه نحو؟ تنها با چند راه حل ساده:

1. ساده فکر کنید

یک برنامه خواب منظم، و حتی یک آغوش مهربان که ارزش کودک برای والدین را نشان میدهد، میتواند حال ایشان را برای ساعتها خوب کند. از این جهت خودتان را با تلاشهای مذبوحانه برای ایجاد لحظات غیرمنتظره و هیجانانگیز اذیت نکنید!

2. به فکر چیزی برای مکیدن باشید

مکیدن یکی از رفتارهای غریزی کودک است که به زنده ماندن ایشان کمک میکند. با اینحال این به این مفهوم نیست که بچه‌‌ها تنها موقع گرسنگی به فکر مکیدن میافتند؛ چراکه حتی بعدازاینکه شکم کودک سیر میشود، میل ایشان به مکیدن از بین نمیرود. در چنین موقعیتی اگر فکری به حال مکیدن ایشان نکنید به‌احتمال‌زیاد مجبور خواهید شد تا ساعتها بدخلقی ایشان را تحمل‌کنید.

three. قایم‌موشک بازی کنید

قایم‌موشک بازی کردن به حالتی که دستتان را جلوی صورت بگیرید و بعد با لبخند به ایشان رخ نشان بدهید میتواند حال فرزند شما را خوب کند.

four. تمام‌رخ با ایشان صحبت کنید

بچهها دیدن صورت پدر و مادر را دوست دارند و از تماشای چهره خندان آن‌ها به هیجان میآیند. برای نمونه یک کاری که میتوانید انجام بدهید آن است که کنار ایشان دراز بکشید و بینی ایشان را ببوسید

5. حرکات کششی بدهید

انجام حرکات کششی کودک شما را حسابی سرِ کیف میآورد. برای آموزش این حرکات میتوانید از پزشک کودکتان راهنمایی بگیرید. یکی از سادهترین این حرکات آن است که کودکتان را به پشت، روی پتو بخوابانید و خیلی آرام پای چپ و دست راست ایشان را به سوی بیرون دراز کنید. سپس همین حرکت را برای طرف دیگر بدن ایشان انجام بدهید.

6. جلوی دل‌دردش را بگیرید

اغلب پزشکانِ کودک، از همان ابتدا داروهای خوب برای دل‌درد را تجویز میکنند. کاری که شما باید بکنید توجه به شیوه مصرف آن‌ها است. به‌غیراز دارو برخی کارهای خانگی هم میتواند به رفع گاز معده کودکتان کمک کند. برای نمونه خواباندن کودک روی سینهتان طوری که صورت شما و صورت کودک مماس بشود و ماساژ دادن آرام پشت ایشان می‌‌تواند بینهایت سودمند باشد.
 

7. نگذارید پایش بسوزد

غیر از اینکه باید حواستان به‌عوض کردن به‌موقع پوشک باشد، باید به استفاده منظم از پودرها و پمادهایی که پزشک برای جلوگیری از سوختن پای ایشان تجویز کرده هم توجه داشته باشید.

eight. چیزی برای گرفتن داشته باشد

حدود سه یا چهارماهگی، اغلب بچهها این توانایی را  پیدا میکنند که به چیزی چنگ بزنند و  با دستهای کوچکشان آن را بگیرند. یک ‌راه راحت و جالب برای خوشحال کردن بچه آن است که چند شی خوش آب و رنگ، نرم و بهداشتی جلوی ایشان بگذارید و اجازه بدهید که ایشان دستش را به سوی آن‌ها دراز کند و آن‌ها را بردارد.

پیرامون فرضیه هایی برای سرگرم کردن کودکان در طول تعطیلات تابستان بخوانید

نی نی سایت ویدئو های نی نی سایت

دسته‌بندی‌ها: شیرخواران